Box

Furyho bitva s Joshuou odložena! Wilder si vymohl další odvetu

Furyho bitva s Joshuou odložena! Wilder si vymohl další odvetu
Wilder vs. Fury 2 Zdroj: Profimedia

Dlouho očekáváná bitva boxerských šampionů Tysona Furyho a Anthonyho Joshuy se odkládá. Deontay Wilder totiž uspěl u arbitráže a vynutil si další odvetu s Furym. Joshua by tak měl mít náhradní zápas s Oleksandrem Usykem.

Na tuto bitvu čekal celý boxerský svět. Tyson Fury a Anthony Joshua se měli utkat v boji o sjednocení všech čtyř nejdůležitejších mistrovských pásů, jenže tento dříve potvrzený duel se odkládá.

Důvodem je úspěch Deontaye Wildera u arbitráže. Ten měl totiž ve smlouvě na svůj souboj s Furym, z únoru loňského roku, možnost odvety, kterou si vyžádal a uspěl.

Fury se měl utkat s Joshuou v srpnu v Saúdské Arábii, ale kvůli povinnostem s Wilderem tento zápas padá a je přeložen předběžně na prosinec. "Cikánský král" tedy změří potřetí síly s Wilderem a mělo by to být již 24. července v Las Vegas.

 

Související obsah

"Vše, co mohu říct, je, že jsem ve formě a připraven se utkat s kýmkoliv. Trvá to na můj vkus až příliš dlouho," uvedl Fury, jenž nezápasil od své výhry nad Wilderem, tedy více než rok.

Anthony Joshua proto shání náhradního soupeře na léto. Tím by měl být neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk, který má na kontě 18 výher a ze své amatérské kariéry si odnesl také olympijské zlato a titul mistra světa.

Související obsah

Fury se s Wilderem utká potřetí. V prosinci roku 2018 jejich zápas skončil remízou. V odvetě vyhrál Fury na TKO v sedmém kole, jelikož Wilderův trenér hodil do ringu ručník.

V souboji Fury vs. Wilder 2 vyhrál Cikánský Král:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události