MS v hokeji 2021

Pešán po propadáku: Byla to i moje vina, není se za co schovávat

Pešán po propadáku: Byla to i moje vina, není se za co schovávat
Zdroj: Stanislav Krasilnikov/TASS/Profimedia

Hodně kritický byl hlavní kouč českého výběru Filip Pešán. A to nejen směrem k hráčům, ale především k sobě. A není se čemu divit. Však takhle špatný vstup měli Češi do turnaje naposledy před 30 lety.

Pešán ví, že situace začíná být kritická. První zápas a prohra s Ruskem 3:4. Druhý zase se Švýcarskem a tentokrát 2:5. Zápas s druhým českým soupeřem hodně ovlivnily přesilové hry, ve kterých Češi inkasovali hned čtyři branky.

"Sedm dvouminutových trestů, většina z nich naprosto nesmyslných a nic neřešících. Z toho čtyři inkasované branky. Myslím, že k tomu není co dodat," prohlásil.

Ve třetí třetině kouč překopal útoky, ale ani to nepomohlo. "Kluci už v té době možná byli přemotivovaní. Chtěli, ale čím víc se snažili, tím hůř reagovali," přidal svůj pohled Pešán.

Ještě není jasné, koho postaví v pondělním zápases Běloruskem do branky. "Za dva zápasy jsme dostali devět gólů. Bude to teď předmětem debaty mezi námi trenéry."

Související obsah

"Teď už se samozřejmě není za co schovávat. Hráli jsme první dva zápasy s velmi dobrými soupeři, měli jsme je zlobit ale daleko víc," uvědomuje si.

Přesto v obou duelech viděl určitá pozitiva. "Jednoznačně se můžeme spolehnout na hru čtvrté formace. V zápase proti Rusku i Švýcarsku byli suverénně nejlepší. V každé pětce mi ale chybí tvrdá práce. Přidáme do každé lajny dělníky," naznačil změny Pešán.

Ten byl ale také velmi sebekritický. "Je to jednoznačně i moje vina. Je to v současné chvíli i vina mojí nominace. Zatím ale máme za sebou dva zápasy s těžkými soupeři a já pořád věřím. Musíme se vrátit do práce a navléct si monterky. Doufám, že to tak bude už v dalším zápase. Uzpůsobíme tomu sestavu," uzavřel.

Trenér Filip Pešán se v letošním roce musel vypořádat s koronavirem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události