MS v hokeji 2021

Překvapení v Rize nekončí. Británie má první zastoupení v All Star turnaje

Překvapení v Rize nekončí. Británie má první zastoupení v All Star turnaje
Zdroj: Profimedia

Hokejový světový šampionát v Rize je u konce. Nabídl velmi dramatický průběh a jeho výsledky byly leckdy velmi překvapivé. Z titulu se nakonec raduje Kanada, která byla už ve skupině na pokraji vyřazení. O další velké překvapení se postaral Brit Liam Kirk, který si svými výkony vysloužil místo v All Star týmu celého turnaje.

Tohle ještě žádný jiný Brit nedokázal. Liam Kirk předvedl, proč si ho Arizona vybrala v sedmém kole draftu NHL. Díky sedmi gólům a dvěma asistencím si vysloužil pozvánku mezi nejlepší hráče na turnaji. Počtem gólů se mu dokázal vyrovnat pouze Kanaďan Mangiapane, který byl zároveň vyhlášen nejužitečnějším hráčem na turnaji.

Dalšími hráči, kteří se do nejlepší šestky turnaje podle novinářů dostali, jsou mimo zmíněné dvojice finský brankář Olkiunora, německé obranné duo Seider, Holzer a americký útočník Garland. Rozhodnutí direktoriátu turnaje, kteří volí nejlepší hráče na jednotlivých postech, ale bylo trochu jiné.

Související obsah

Podle nich byl nejlepším brankářem na turnaji Američan Petersen, který v průměru pustil za svá záda 1,29 gólu za zápas a pochytal 95,34 % střel. Nejlepším obráncem byl vyhlášen Němec Seider a cenu pro nejlepšího útočníka si odnesl Slovák Cehlárik, který ke svým pěti gólům přidal šest asistencí. 

Úctyhodná čísla si během turnaje připsal i Kanaďan Connor Brown, který během deseti zápasů přihrál hned na 14 gólů a s 16 kanadskými body se tak stal nejproduktivnějším hráčem na turnaji. 

Související obsah

Čeští hráči v celkových statistikách turnaje příliš úspěšní nebyli. Nejlepším z nich byl Dominik Kubalík, který s šesti body skončil na 24. místě. Na 14. místě mezi brankáři se umístil Šimon Hrubec, jenž pochytal 90,23 % střel.

Celkové umístění na turnaji: 1. Kanada, 2. Finsko, 3. USA, 4. Německo, 5. ROC/Rusko, 6. Švýcarsko, 7. Česko, 8. Slovensko, 9. Švédsko, 10. Kazachstán, 11. Lotyšsko, 12. Dánsko, 13. Norsko, 14. Velká Británie, 15. Bělorusko, 16. Itálie.

All Star turnaje: Olkinuora (Fin.) – Seider, Holzer (oba Něm.) – Garland (USA), Kirk (Brit.), Mangiapane (Kan.).

Nejlepší hráči na jednotlivých postech – brankář: Petersen (USA), obránce: Seider, útočník: Cehlárik (SR). Nejužitečnější hokejista šampionátu: Mangiapane.

Bývalý hokejista Jan Čaloun hodnotí vystoupení národního mužstva na MS

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události