Fotbal

Nikdy nezapomenu! Brankář Vaclík se emotivně rozloučil se Sevillou

Nikdy nezapomenu! Brankář Vaclík se emotivně rozloučil se Sevillou
Zdroj: Profimedia

Tři krásné roky strávil český brankář Tomáš Vaclík v Seville, ale toto období už je u konce. Reprezentační gólman na jaře takřka nechytal, a jelikož mu za měsíc končí smlouva, v Andalusii novou nepodepíše a půjde o dům dál. Se Sevillou se ale rozloučil velmi srdečným pozdravem.

Vaclík přišel do Sevilly v roce 2018 z Basileje a ujal se role brankářské jedničky. Loni s ambiciózním španělským klubem vyhrál Evropskou ligu, jenže letos před ním dostával přednost Bono a český gólman trávil většinu sezony na lavičce.

Na jaře odchytal Vaclík pouze dvě ligová utkání, a jelikož v létě mu končí kontrakt, už nyní se se svým zaměstnavatelem rozloučil. "Ahoj kamarádi, skončila další etapa mé kariéry. Byly to neuvěřitelné tři roky, na které nikdy nezapomenu," napsal na úvod vzkazu, který umístil na své sociální sítě.

"Děkuji vám Sevillo za to, že jsem mohl hájit vaše barvy a hrát v nejprestižnější lize na světě. Přestože pro mě byla uplynulá sezony náročná, odcházím z klubu s maximální úctou a obdivem. Celá moje rodina se do tohoto města zamilovala od prvního dne, kdy jsme dorazili, a potkali mnoho úžasných lidí. Navždy budu vaším fanouškem a přeji vám do budoucna všechno nejlepší," pokračoval Vaclík.

32letý brankář si může hledat nové angažmá kdekoliv bude chtít, přijde jako volný hráč. "Nyní nastal čas obrátit stránku a vyrazit na další dobrodružství. Jsem přesvědčen, že stále mohu hrát na nejvyšší úrovni a těším se na nová dobrodružství. Sbohem," rozloučil se s klubem i fanoušky.

Související obsah

Kam povedou další kroky reprezentačního brankáře zatím není jisté. Hovoří se o zájmu Besiktase Istanbul, Celticu Glasgow, ale také Valencie, takže by mohl zůstat ve Španělsku. Jenže Valencii se poslední sezona vůbec nepovedla (13. místo), takže příští rok nebude hrát žádné evropské poháry.

Loni Tomáš Vaclík slavil vítězství v Evropské lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události