MS v hokeji 2021

Hokejová IIHF si vystřelila z velmocí, na jaké místo zařadila Česko?

Hokejová IIHF si vystřelila z velmocí, na jaké místo zařadila Česko?
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní federace ledního hokeje vydala neoficiální žebříček formy pro týmy hrající letošní mistrovství světa v Rize. Pořádně to schytala Kanada a Švédsko. Jak dopadl český tým?

Hokejové IIHF zařadila českou hokejovou reprezentaci po dvou porážkách na 12. místo. Jejich umístění pak okomentovala slovy "Jéé, letos nemůžeme sestoupit," čímž naráží na fakt, že ačkoliv má náš národní tým v tabulce skupiny A zatím 0 bodů, o udržení v elitní skupině letos hrát nebude, jelikož se letos nesestupuje.

V tabulce, které vévodí Rusko před Německem a Švýcarskem, to pak pořádně schytalo Švédsko a Kanada. Severský tým se umístil na předposledním 15. místě. "Měli bychom říct dětem o Salt Lake," píše se v komentáři k umístění Švédska, který poukazuje na ostudnou prohru Tre Kronor ve čtvrtfinále na ZOH v Salt Lake City, kde Švédi vypadli s Běloruskem, tedy týmem, který je v neděli porazil 1:0 na MS a v pondělí se utká s Českem.


Související obsah

Poslední 16. místo pak dokonce obsadila Kanada, která zatím hraje na šampionátu opravdu mizerně. "Jako Kanaďané máme jeden cíl a také jeden gól," stojí v komentáři od IIHF.

Rusko, které zatím na MS nezaváhalo, posílí další hráči z NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události