MS v hokeji

Vitásek na MS nejspíš dohrál, zranění si odnesl z nevinného souboje

Vitásek na MS nejspíš dohrál, zranění si odnesl z nevinného souboje

Působení českého obránce Ondřeje Vitáska na mistrovství světa bohužel zřejmě skončilo hned úvodním duelem s Ruskem. Liberecký bek si zlomil dvě žebra při nevinně vyhlížejícím kontaktu a nyní bojuje s bolestí a pouze doufá, že se ještě do turnaje vrátí.

Vitásek se střetl s jedním z Rusů v druhé třetině, ale přestože cítil křupnutí a bolest, zápas ještě pod vlivem adrenalinu dokázal dohrát, jenže třetí třetina proti Rusku pro něj byla asi tou poslední na turnaji.

"Dostal jsem tělo, v tom momentě mě píchlo, ale bral jsem to jako normální hit. Nechtěl jsem hned chodit za doktorem, takže jsem si říkal, že to bude dobré, a že to bude jen naražené. Začalo to být ale horší, nemohl jsem moc dýchat a po zápase jsem šel za doktorem, že mě to pořád bolí a ať se na to podívá. Následně mi řekl, že by bylo fajn udělat nějaké vyšetření, a to prokázalo, že mám dvě zlomená žebra," prozradil pro web hokej.cz.

Vitásek nyní bojuje s bolestmi nejen při pohybu, ale také i při spánku a dokonce i pouhém dýchání. Od doktorů proto dostal prášky tlumící bolest a doufá, že by se ještě mohl zapojit.

Související obsah

"S trenérem jsme to ještě neuzavřeli, protože vždycky nějaká šance je. Kdyby byla nějaká šance naskočit, tak půjdu, ale nevidím to reálně," uvedl pesimisticky.

Související obsah

Třicetiletý obránce je teprve na svém druhém mistrovství. V roce 2014 s Českem došel pouze pro bramborovou medaili, když odehrál všech deset zápasů, letos pravděpodobně skončil hned po tom prvním.

Českému nároďáku popřál hodně štěstí i MMA bojovník David Dvořák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji

Důležité Události