LOH Tokio 2021

Lidé nasají olympijskou atmosféru. ČOV opět připravil oblíbené festivaly

Lidé nasají olympijskou atmosféru. ČOV opět připravil oblíbené festivaly
Zdroj: Profimedia

Už 23. července by měly vypuknout v Tokiu olympijské hry. A v ten samý den vypukne olympijský festival, který letos proběhne v Praze a v Brně.

Olympijské festivaly nahradily předchozí parky, které jsou v České republice běžné od olympiády v Soči v roce 2014. Tentokrát bude v obou městěch po celých 17 dní k vyzkoušení přes 30 různých sportů.

Hlavní motivací je ale letos úplně něco jiného. Český olympijský výbor (ČOV), chce opět naplno vrátit děti a mládež ke sportu.

"Celé olympijské hry a dění kolem vnímám jako symbol návratu ke sportování. Věřím, že právě v Tokiu vzniknou nové vzory pro mladou generaci, což je v této době velmi důležité," prozradil předseda ČOVu Jiří Kejval.

Související obsah

"Olympijské festivaly tak zprostředkují nejen úspěchy našich reprezentantů, ale umožní dětem si sporty přímo vyzkoušet, často za asistence olympioniků, a následně dostanou od sportovního svazu doporučení na svůj nejbližší oddíl," poodhalil Kejval.

České parky, respektive festivaly vzbudily velký ohlas i na půdě Mezinárodního olympijského výboru, který je šíří dál do světa. Letos se například poprvé otevřou na Slovensku, ve Francii, Litvě nebo Nizozemsku.

Samozřejmě i zmíněné festivaly se budou odvíjet od aktuálních vládních nařízení. V Praze bude v prvním týdnu maximální momentální kapacita 2500 lidí. Ve druhém pak naroste na 3000.

Související obsah

Vstupné bude stejné jako v předchozích letech, tedy 50 korun. Děti do 12 let, ZTP a senioři budou mít vstup zdarma. Na webu www.olympijskyfestival.cz si budou moci návštěvníci zakoupit vstupenky a také si zarezervovat jednotlivá sportoviště.

Na festivalech se opět očekává velká návštěvnost a to i kvůli tomu, že na samotné olympiádě nebudou zahraniční fanoušci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události