MS v hokeji 2021

Britové slaví první výhru na mistrovství. Zabrala také Kanada

Zdroj: Facebook Great Britain Ice Hockey

Svá první vítězství na letošním hokejovém světovém šampionátu slaví hokejisté Velké Británie a Kanady. Ostrovní celek překvapivě porazil Bělorusko 4:3, zámořský tým pak zapsal tři body po vítězství nad Norskem 4:2.

Britové splnili svůj cíl. Už před turnajem říkali, že by chtěli vyhrát alespoň jeden zápas. Pokud by získali body čtyři, byl by to sen. A to se jim povedlo.

Už minule prohrála Británie až po prodloužení s Dánskem a nyní přetlačila Bělorusko 4:3. Jako první se prosadil ve 14. minutě nejlepší hráč Britů Liam Kirk. Jenže v polovině zápasu srovnal krok Vladislav Kodola.

Jenže následně těžil z dobré práce Myerse Benjamin Davies a ještě ve druhé třetině přidal svou druhou branku Liam Kirk. Když dal ve 49. minutě Mike Hammond na 4:1, vypadalo to už velmi dobře.

Jenže Bělorusko udělalo ze zápasu ještě drama po gólech Geoffa Platta a Shanea Prince. Velká Británie tak zvítězila 4:3 a v tabulce je se čtyřmi body šestá. Bělorusko je o jedno místo před nimi se stejným bodovým ziskem.