LOH Tokio 2021

Britové na OH trénují se zázračnou pilulkou, testovala ji armáda

Ilustrační foto: pilulky a Laura Muirová
Ilustrační foto: pilulky a Laura Muirová Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Zapomeňte na zakázané látky, teď začíná éra technologií. Alespoň tak to vypadá z přípravy Velké Británie na olympijské hry. Sportovci z ostrovů testují speciální elektronickou pilulku, která jim má pomoci v podmínkách s 30stupňovými vedry a 70% vlhkostí.

Pilulka e-Celsius v sobě obsahuje mikročip, který snímá teplotu a procesy v organismu a odesílá informace do externího zařízení každých 15 vteřin. Sportovci při testování polykají tabletku 12-48 hodin před speciálním tréninkem v podmínkách simulující extrémní teploty. V rámci přípravy na LOH v Tokiu 2020 britská výprava spolupracuje s Institutem sportu, který vyhodnocuje sesbírané informace. Na základě poznatků pak trenéři mohou trénink v Japonsku nastavit tak, aby sportovci dosáhli svého maxima bez rizika zkolabování.

Související obsah

Technologie není nic nového, již dříve podobnou pilulku testovala armáda nebo britská olympijská naděje, běžkyně na střední vzdálenost, Laura Muirová, která ji používala při tréninku v Jihoafrické republice. Rovnež s ní experimentovali olympionici v Kanadě. S informací o záhadné sci-fi pilulce zveřejnil britský deník Dailymail.

VIDEO: Ačkoli se jednotlivé země na sportovní fetival pilně připravují, uskutečnění her je stále v ohoržení. Proti je jak veřejnost tak zdravotnické kapacity:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události