MS v hokeji 2021

Je to velká úleva. Věřím, že to byl zlomový moment, říká Pešán

Je to velká úleva. Věřím, že to byl zlomový moment, říká Pešán
Filip Pešán na střídačce při MS | Zdroj: Profimedia

Jeho tým byl velmi blízko velkému problému. Výběr Filipa Pešána prohrával po dvou třetinách se Švédskem 0:2, ale díky famózní závěrečné části zvítězil 4:2. A hlavní trenér české reprezentace si pořádně oddychl.

"Obrovská úleva. První dvě třetiny jsme pracovali velmi dobře, takže moje emoce nebyly zlé, ale na druhou stranu jsme byli dole o dva góly. Hledal jsem víru, že dobře pracující tým nakonec dokáže cestu najít. Povedlo se, takže velká úleva. Je to další malý krůček, ale ještě jsme nic nevyhráli, jen jeden těžký a velmi důležitý zápas," ví Pešán.

Lodivod českého nároďáku věří, že tento obrat jeho tým nasartuje. "Jednoznačně budu věřit, že tohle by mohl být moment, který láme turnaj. Na druhou stranu si myslím, že víc než momenty láme turnaj tvrdá práce. A tu jsme dnes ukázali, na ledě jsme nechali všechno a zaslouženě zápas otočili."

Související obsah

A slova přišla i na jeho emoce během utkání. Po druhé třetině prý černé myšlenky neměl. "Nemůžu se sebrat a před tým přijít zlomený jak puška, že už je konec, když ještě není. Stejně jako všichni hráči jsme přišli do kabiny a chtěli zápas otočit. Pomohla nám hned první přesilovka a pak už se rozběhl stroj, který fungoval skvěle celou poslední dvacetiminutovku," prozradil.

Týmu ohromně pomohla přesilovka na začátku třetí třetiny, ve které Jakub Vrána snižoval na 1:2. Ale bylo to poněkud komplikované.

"Byl to impuls, k týmu jsme až skoro ve vtipu mluvili, že máme plán, že hned na začátku dáme v přesilovce branku a pak postupně přidáme další. Pak nás ale zaskočilo, že systém na vnitřním okruhu v hale ukazoval, že místo přesilovky budeme naopak hrát oslabení," řekl Pešán.

Související obsah

"Proto jsme celý náš plán museli překopat a šli na led s tím, že budeme hrát oslabení. A najednou se situace změnila. Byl to trochu chaos, ale přesilovka nás v podstatě zachránila a gól Kuby Vrány nakopnul," dodal.

Skvělý obrat ale pro Pešána není víc, než kdyby přišlo snadné vítězství. "Okamžitě bych zápas vyměnil za hladší vítězství. Stejně jako získané body do tabulky mě hrozně těší i předvedená hra po celých šedesát minut. Byť jsme byli o dva góly dole, naše hra se stupňovala a měla parametry, které snesou kritiku. Zaslouženě jsme zápas otočili," doplnil 43letý kouč.

Související obsah

A vyjádřil se také k Jakubu Vránovi, který původně vůbec neměl kvůli problémům s ramenem hrát. "Byl jsem s Kubou domluvený, že do zápasu půjde a budu ho nasazovat podle průběhu utkání. Mít ale Kubu Vránu jen na střídačce je velký luxus, takže jsem ho z původní pozice třináctého útočníka začal víc a víc nasazovat do různých formací. Kuba se rozehrál k vynikajícímu výkonu a potom už nebyla žádná šance ho z ledu sundat," chválil detroitského forvarda.

Na závěr se vyjádřil také k Lukáši Klokovi, který nejprve hloupě fauloval a Švédové zvýšili na 2:0, ale nakonec se vykoupil brankou na 3:2.

"Byl to impuls týmu, taková veřejná mini poprava. Lukášově hře ale hrozně fandím a respektuju ho jako obránce, takže jsem ho potom vrátil do hry. A jsem rád, že jsem tak učinil," uzavřel.

Český kouč se letos pral s koronavirem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události