MS v hokeji 2021

Kanada udolala Kazachstán, Švédsko otočilo zápas s Velkou Británií

Hokejisté Kanady slaví druhý úspěch na mistrovství světa. Po velkém boji nakonec udolala Kazachstán 4:2. Natrápilo se také Švédsko, které prohrávalo s Velkou Británií, ale nakonec zvítězilo 4:1.

Kanada měla dobrý vstup do utkání. V sedmé minutě, když byl na brankovišti důrazný Andrew Mangiapane. Sudí museli ještě celou situace přezkoumat, ale nakonec gól uznali.

Na začátku druhé části do bylo o dvě branky, když se přesnou tečí do šibenice prosadil Adam Henrique. Jenže Kazaši se nevzdali a vypracovali si několik šancí. Jenže gólově se prosadili až ve 25. minutě, kdy se trefil Nikita Michajlis.

Tentýž hráč se trefil na záčátku třetí dvacetiminutovky po střele z mezikruží. Jenže z podobné pozice se trefil o pár minut později Cole Perfetti. Na závěr Kanada pojistila vítězství gólem do prázdné branky.

Kanaďané tak mají ve skupině B šest bodů a patří jim i totéž místo. Kazachstán je se sedmi body pátý.

Ve skupině A se natrápilo Švédsko. S Velkou Británií dokonce prohrávalo 0:1 po gólu Liama Kirka. Gól téměř deset minut zkoumali rozhodčí na videu, ale nakonec ho uznali.

Švédsko srovnalo krok ještě v první třetině, když se v přesilové hře trefil Marcus Sörensen. Ve druhé části předvedli obránci Tre Kronor parádní kombinaci, kterou zakončil Jonathan Pudas.

Dva góly ještě přidal Mario Kempe a Švédsko zvítězilo 4:1. Nadále tak živí teoretickou naději na postup do čtvrtfinále. Se šesti body jsou aktuálně na čtvrtém místě. Velká Británie je poslední se čtyřmi body.

Výsledky mistrovství světa:

Kazachstán - Kanada 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 25. Michajlis, 42. Michajlis (Valk, Savickij) – 7. Mangiapane (Henrique, Co. Brown), 22. Henrique (Power, Mangiapane), 48. Perfetti (Anderson-Dolan), 60. Co. Brown (Henrique).

Švédsko - Velká Británie 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. Sörensen (Olofsson, Tömmernes), 27. Pudas (Pilut, Wingerli), 33. M. Kempe, 53. M. Kempe (Sörensen) – 8. Kirk (D. Phillips).

Hokejisty Kanady dříve na mistrovství světa reprezentoval také Sidney Crosby, který letos v NHL předvedl tento skvělý obranný zákrok: