Vodní slalom

Prskavec promluvil o tréninku na Réunionu, syna chránil před žraloky

V plné přípravě je aktuálně kajakář Jiří Prskavec, jenž má už jistotu, že pojede na olympijské hry do Tokia. V rámci soustředění si pak 28letý slalomář vyzkoušel i podmínky na ostrově Réunion, kde ho čekalo zajímavé dobrodružství.

Jiří Prskavec se totiž v rámci závodů na exotickém ostrově setkal i se žraloky.

"Při závodě v Réunionu nám tam opravdu naplaval žralok. Organizátoři říkali, že se nemusí obávat, jelikož se lodi bojí, ale nedoporučili nám ve vodě úplně plavat,“ směje se český kajakář, který se ale trošku bál o svého dvouletého syna Jiříčka, jenž chtěl na lodi také povozit, a tak měl Jiří Prskavec aspoň připravené pádlo, aby kdyžtak žraloky odehnal.

 

Související obsah

Podmínky si ale české medailové želízko pochvalovalo, naopak teď musí Prskavec v Česku snášet stále chladné počasí, což mu směrem k Tokiu úplně nevyhovuje.

 

Související obsah

"Na olympiádě strávíme téměř měsíc, takže tělo se adaptuje na teplo zejména v Tokiu, ale uvažujeme i o nějaká tepelné komoře a pár trénincích v teple, počasí v Česku nám zatím do noty nehraje," říká bronzový medailista z Ria, jenž při přísných kvótách pojede do Japonska jako jediný český zástupce v rámci mužské kategorie kajaku.

 

S formou je ale 28letý vodní slalomář spokojený, i když momentálně to dost bolí. "V loňské sezoně jsem měl asi nejlepší formu, odjel jsem spoustu těžkých tréninků, a to hodně kvalitně. Momentálně jsem v takové fázi, kdy je strašně moc tréninků a tělo je unavené. Takže kdybyste se mě teď zeptali, jak se cítím, tak vám řeknu, že strašně, a že mi to vůbec nejde. Ale samozřejmě pořád je ještě čas tu formu doladit tak, aby to klaplo na olympiádě," dodává Prskavec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

New Orleans se zvedá, v noci vyhrálo na hřišti favorizovaného Utahu

Tým Tomáše Satoranského se v NBA začal zvedat. V posledních dvou zápasech porazil Washington a naposledy také Utah, který je na třetím místě Západní konference. Utkání skončilo 98:97 a Tomáš Satoranský odehrál necelých devět minut, během kterých zaznamenal jeden doskok a dvě asistence.