Fotbal

Finále LM předchází tvrdé potyčky, fanoušci City a Chelsea se rvou

Policie uklidňuje agresivní fanoušky
Zdroj: Profimedia

Finále Ligy mistrů mezi Chelsea a Manchesterem City začne až v devět večer, ale mezi fanoušky obou táborů vřou emoce už nyní. V ulicích Porta, kde se finále odehraje, už došlo na několik bitek mezi fanoušky.

Liga mistrů ve finále nabídne anglické derby a fanoušci jsou plní emocí již teď. Výkop je naplánován na sobotních 21:00, ale příznivci obou klubů se v Portu sešli už během předcházejících dnů a musela zasahovat i policie.

Při pátečním konfliktu jeden z fanoušků udeřil jiného plnou ranou pěstí do hlavy a situaci uklidnilo až několik desítek policistů.

Policie zasahovala již ve čtvrtek večer poté, co naštvaní fanoušci museli ve 22:30 opustit všechny bary. Podle starosty Porta Ruie Moreiry ale nešlo o nic vážného a pouze jedna osoba musela do nemocnice s lehkým zraněním.

"Tuto zkušenost máme i s našimi reprezentačními zápasy. S tím nic nenaděláte, takový je život, ale není to nic, co by nás zatím trápilo," uvedl Moreira pro SkySports.

Související obsah

Ať už v sobotu večer vyhraje kterýkoliv celek, dá se předpokládat, že obyvatelé Porta neprožijí klidnou noc. Pro Chelsea by byl triumf druhým v historii po roce 2012, Manchester City může milionářskou soutěž vyhrát vůbec poprvé v historii.

V ženské Lize mistrů se Chelsea nezadařilo, ve finále podlehla Barceloně 0:4:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události