NHL

Dobré zprávy z NHL: Kanadské týmy snad budou moci přes hranice USA

Dobré zprávy z NHL: Kanadské týmy snad budou moci přes hranice USA
Zdroj: Profimedia

NHL jedná o cestovní výjimce pro poslední dvě kola play-off. Kanadské týmy by tak mohly poprvé v sezóně přivítat americký tým na domácím kluzišti, aniž by hosté museli do 14denní karantény.

Volné cestování mezi Kanadou a severem USA je od minulého léta přísně regulováno a cestující v případě překročení hranic musí na dva týdny do karantény. NHL tak v základní časti soutěže vytvořila jednu kanadskou divizi, aby se vyhnula mezistátnímu přesunu.


 

Plán je i pro play-off, Toronto, Montreal, Edmonton a Winnipeg se v úvodním kole střetli mezi sebou a stejný scénář bude i ve čtvrtfinále, kam zatím postoupil Winnipeg. Semifinále už bude jistě kanadsko-americké a NHL chtělo kanadských tým na dobu série přesunout do bubliny v USA. Stejně tak učinily soutěže MLB a MLS.

Související obsah


 

Jenže k tomu možná vůbec nemusí dojít. Podle ESPN vedení NHL jedná s příslušnými orgány o udělení výjimky tak, aby týmy mohly pod přísnými bezpečnostními pravidly cestovat tam a zpět. Tím by oba semifinalisté, případně i finalisté, hráli jak venku, tak na domácím hřišti.VIDEO: Takhle to vypadalo, když 2 500 diváků zpívá kanadskou hymnu:

V USA se na tribuny vrací diváci a poprvé se tak v menším měřítku stalo i v Kanadě. Montreal jako první otevřel stadion 2,5 tisíci divákům, kteří sledovali, jak domácí tým porazil Toronto Maple Leafs v prodloužení. Rozhodující sedmý zápas bude však opět bez diváků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události