MS v hokeji 2021

Velký úspěch českých sudí. Zápas MS poprvé řídila kompletní čtveřice

Velký úspěch českých sudí. Zápas MS poprvé řídila kompletní čtveřice
Zdroj: Profimedia

Že čeští rozhodčí pískají na mistrovství světa v hokeji, na to už jsme zvyklí. Nicméně na letošním světovém šampionátu se přepisovaly dějiny. Do zápasu totiž nastoupila kompletní čtveřice, tedy dva hlavní a dva čároví.

Není se čemu divit, že k takové situaci konečně došlo. Vždyť v nominaci 36 rozhodčích pro letošní šampionát je nejvíce právě Čechů. A to hned pět.

Čtyři z nich se nyní dostali do zápasu Švýcarska s Velkou Británií, konkrétně hlavní Martin Fraňo, Robin Šíř a čároví Daniel Hynek s Jiřím Ondráčkem.

 

Související obsah

Pětici na šampionátu doplňuje Antonín Jeřábek. Jinak hlavní česká dvojice rozdala v zápase šest menších trestů a dva osobní. Na deset minut poslali odpočinout Švýcara Mirca Müllera za nesportovní chování a Brita Davida Phillipse za hrubost.

Vůbec nejzkušenějším českým mezinárodním sudím je Vladimír Šindler, který kariéru ukončil v roce 2016. Na mistrovství světa odpískal 74 zápasů, z toho dvě finále.

Českým rozhodčím se zatím skandály na letošním šampionátu vyhýbají. To se nedá říct o sudím, který chtěl poškodit v NHL Nashville:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS v hokeji 2021

Důležité Události