Fotbal

Sparta uvedla další posilu originálním videem, přichází Král severu

Už se o tom mluvilo dlouho, ale teprve ve středu po poledni představila Sparta svou druhou posilu pro nadcházející sezónu. Je jím dánský obránce Casper Højer. Sparta ho uvedla jako Krále severu ve stylu seriálové Hry o trůny.

26letý bek přichází z dánského Aarhusu a ve Spartě podepsal kontrakt do roku 2024. Šikovný krajní hráč začal svou kariéru v Kodani, odkud přestoupil do Lyngby Boldklub. A s klubem oslavil postup do nejvyšší soutěže.

V ní debutoval v roce v roce 2016/2017. Od roku 2018 působil v Aarhusu. Jednou s klubem skončil v lize na třetím a loni na čtvrtém místě. V týmu odehrál 111 zápasů a z levého beka zaznamenal 12 gólů a 29 asistencí. 

Související obsah

"Casper je již vyhraný, zkušenější typ obránce s vyváženou ofenzivní a defenzivní činností. Obsáhne celou délku hřiště, je aktivní, zapojuje se do kombinace a dostává se i do koncovky. Má velmi dobrou kopací techniku, hraje se zarputilostí a je vidět, že chce každý zápas vyhrát. Chceme být více produktivní ze stran, a zároveň chceme, aby nám tuto produktivitu nepřinášeli pouze ofenzivní hráči," řekl pro klubový web k nové posile Tomáš Rosický.

"Samozřejmě je to pro mě velký krok, mou rodinu i okolí. Je to pro mě opravdu velký moment. Jsem moc šťastný a nadšený, že tu mohu být. Sparta je velký klub, který obvykle hraje evropské poháry a bojuje o titul. Chci vyhrát ligu a bylo by mi opravdu velkým potěšením toho dosáhnout ve Spartě," prozradil po podpisu smlouvy Casper Højer.

Už dříve podepsala Sparta smlouvu s několika mladými hráči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události