Karolína Plíšková nepřešla ve Francii přes druhé kolo. Nad její síly jí byla Američanka Sloane Stephensová, proti které nezískala ani jeden set. Více se dařilo Barboře Krejčíkové, která vyhrála už sedmý zápas v řadě. Po triumfu ve Štrasburku, kde získala svůj první titul na okruhu WTA, pokračuje v jízdě i na French Open v Paříži. Tentokrát jasně přehrála Rusku Alexanrovovou a postoupila do třetího kola. Dařilo se i Karolíně Muchové, která porazila Američanku Lepchenkovou. Na turnaji naopak končí také Tereza Martincová.
Karolína Plíšková sice v prvním kole porazila kamarádku Vekičovou, ale dále se už na French Open nedostane a končí ve stejné části turnaje jako lonic.
Od začátku zápasu proti Stephensové tahala za kratší konec provazu. Hned ztratila podání, ale v šestém gamu se jí podařilo skóre srovnat. Američanka ale opět odskočila o dva gamy a i přesto, že nedokázala na první pokus dopodávat, tak napodruhé už to vyšlo a vyhrála 7:5.
Plíšková za celý první set ani jednou nevedla a přesně to samé se stalo i v sadě druhé. Která ale měla ještě jednoznačnější průběh. Světová desítka si neudržela podání hned třikrát a za 34 minut prohrála i druhou sadu s pouhým jedním získaným gamem. Porážku bude moci Stephensové oplatit Karolína Muchová, která se s ní utká v dalším kole.
Krejčíková stále ve skvělé formě
Krejčíková neměla s Ruskou soupeřkou nejmenší problémy, narozdíl od prvního kola, kdy velmi těsně porazila krajanku Kristýnu Plíškovou. Od začátku zápasu dominovala a soupeřce vzala v prvním setu hned třikrát servis. Zaslouženě jej tak vyhrála 6:2.
Ani ve druhém setu neměl česká hráčka žádné starosti. Soupeřce nedovolila ani jeden brejkbol a naopak sama ji v šestém gamu o servis připravila. Celý zápas tak vyhrála 6:2 6:3. Příští soupeřkou jí bude světová šestka Elina Svitolinová.
Postupuje i Muchová
Muchová má za sebou čtvrtfinále v Madridu, kde porazila například i světovou dvojku Naomi Ósakaovou, a daří se jí i na francouzském grandslamu. Po otočeném zápase proti Němce Petkovičové si poradila i s další soupeřkou.
Do utkání proti Lepchenkové vstoupila výborně. Hned v prvním gamu vzala soupeřce podání a následný brejk bez problémů potvrdila. Větší starosti měla olomoucká rodačka ve čtvrté hře, kdy soupeřce nabídla hned čtyři brejkboly, ale všechny se jí povedlo odvrátit. A tak nakonec dovedla první set do vítězného konce, když na závěr setu Američance ještě jednou podání vzala.
Druhý set už nabídl podstatně vyrovnanější podívanou. Obě hráčky si držely podání až do stavu 5:4 pro Muchovou, kdy Američanka neunesla tlak a game nezvládla. Muchová proměnila druhý mečbol a postoupila do třetího kola. V něm se možná utká s Karolínou Plíškovou, pokud se jí podaří přejít přes Sloane Stephensovou.
Martincová na favoritku nestačila
Tereza Martincová nebyla v utkání proti 29. hráčce světa favoritkou. I přesto do zápasu vstoupila velmi dobře, když na úvod vzala Američance podání a utekla do vedení 2:0. To ale dlouho nevydrželo. Pegulaová následně ovládla pět her v řadě a první set nakonec vyhrála v poměru 6:3.
Začátek druhého setu byl vyrovnaný, ale tentokrát to byla mladá Američanka, která jako první vzala soupeřce servis a šla do vedení 3:2. Za stavu 4:2 mohla Pegulaová utéct do rozhodujícího náskoku, ale Martincové se povedlo odvrátit tři brejkboly a snížila na 3:4. Stále tak měla naději na zvrat v zápase.
Ta však nevydržela příliš dlouho. Američanka vyhrála další dvě hry a zvítězila 6:3 6:3
Čtvrteční výsledky českých hráček na French Open:
Karolína Muchová - Varvara Lepchenková 6:3 6:4
Tereza Martincová - Jessica Pegulaová 3:6 3:6
Barbora Krejčíková - Ekaterina Alexandrovová 6:2 6:3
Karolína Plíšková - Sloane Stephensová 5:7 1:6
Do třetího kola French Open postoupily i Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková.