LOH Tokio 2021

LOH: Sex je zakázaný, kondomy vám ale dáme, rozhodl olympijský výbor

LOH: Sex je zakázaný, kondomy vám ale dáme, rozhodl olympijský výbor
Olympijské kruhy v Tokiu Zdroj: Profimedia

Kondomová tradice bude na letní olympiádě zachována i letos. Každý sportovec má dostat 14 kusů ochrany, organizátoři však žádají o upuštění od sexu a jejich užití.

Každý sportovec v Tokiu obdrží 14 kusů kondomů, jak je ostatně už tradicí. Nicméně Mezinárodní olympijský výbor s ohledem na koronavirovou situaci apeluje na atlety, aby dodržovali bezpečností nařízení. Podle nich mají sportovci omezit kontakt na minimum, žádné podávání rukou, žádné radostné objímaní. 

 

Co tedy s obdrženými kondomy, když je jejich užití vlastně zakázáno? Sportovci si je mohou vzít domů jako suvenýr. “Náš záměr není to, aby je atleti využili v olympijské vesnici. Ale aby je přivezli zpět do jejich zemí a zvýšili tím tak ostražitost,“ stojí v oficiálním vyjádření IOC.

 

Související obsah


 

Rozdávání kondomů i intimní historky z kampusu k olympiádě už tak nějak zkrátka patří. Kondomová tradice začala v roce 1988 na hrách v Soulu, kdy se světem začalo šířit onemocnění AIDS. Na posledních hrách v Riu bylo rozdáno 450 tisíc kusů, s průměrem 42 kusu pro jednoho sportovce.


Že není spojení sexu a olympiády nic neobvyklého, potvrdí reportáž z roku 2012 před hrami v Londýně:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu LOH Tokio 2021

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.