French Open

Paříž pozná novou grandslamovou šampionku. Bude jí Krejčíková?

Paříž pozná novou grandslamovou šampionku. Bude jí Krejčíková?
Zdroj: Profimedia

Semifinále ženské dvouhry na French Open má nečekané zastoupení. Probojovaly se do něj Slovinka Zidanšeková, Ruska Pavljučenkovová, Řekyně Sakkariová a Češka Barbora Krejčíková. Žádná z nich ještě nikdy na grandslamovou trofej nedosáhla. A co víc, ani jedna do této doby nehrála ani semifinále.

Vůbec poprvé v historii pařížského grandslamu se stane, že jej vyhraje hráčka mimo nejlepší desítku světového žebříčku. Jedna z největších favoritek turnaje Iga Swiateková, která loni French Open vyhrála bez ztráty jediného setu a stejnou bilanci měla i do letošního čtvrtfinále, totiž ve středu vypadla s Řekyní Sakkariovou. 

Na turnaji tak mezi poslední čtyřkou zbyly tenistky, od kterých se to vůbec nečekalo. Nejvýše postavenou z nich je právě Sakkariová, které patří 18. místo na světovém žebříčku a podle bookmakerů je největší favoritkou na celkový triumf. Nejlepším výsledkem této hráčky na grandslamech je osmifinále, kterého dosáhla v loňském roce dvakrát na tvrdých površích. Ve Francii pro ni bylo maximem třetí kolo.

Související obsah

Její soupeřkou se stane Češka Barbora Krejčíková, pro kterou je také už samotná účast v semifinále parádním úspěchem. Může se aktuálně pyšnit skvělou formou, když vyhrála už deset utkání v řadě, protože před Paříží ještě ovládla turnaj ve Štrasburku.

I pro Krejčíkovou je to suverénně nejlepší výkon na grandslamu, když překonala osmifinále z loňského French Open. Pro obě hráčky to bude třetí vzájemný zápas. Oba dva předcházející vyhrála česká tenistka 2:0 na sety.

Související obsah

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Ruska Pavljučenkovová a Slovinka Zidanšeková. Právě devětadvacetiletá Ruska je ze všech hráček nejzkušenější, ale vrcholem na grandslamech bylo pro ni také pouze čtvrtfinále, kterého v Paříži dosáhla naposledy v roce 2011.

Její soupeřce Tamaře Zidanšekové patří ve světovém žebříčku dokonce až 85. pozice. V průběhu turnaje byla pouhé tři míčky od vypadnutí s Kateřinou Siniakovou, ale utkání otočila a dokráčela až do semifinále. Tím výrazně vylepšila své maximum na grandslamu, kterým do letoška bylo pouhopouhé druhé kolo. Úspěchem ve Francii si zajistila, že se posune do nejlepší padesátky žebříčku. A může být ještě výše.

Do semifinále French Open postoupila až 85. hráčka světa

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu French Open

Důležité Události