Tenis

Na French Open postoupila do semifinále až 85. hráčka světa

Tenisové French Open pokračuje dále a v ženském pavouku už je známo o prvních dvou semifinalistkách. Do něj postoupila překvapivě až 85. hráčka světa Slovinka Tamara Zidanšeková.

Slovinská tenistka přetlačila po obrovské bitvě Paulu Badosaovou. V prvním setu to byla přehlídka ztracených podání. Do stavu 5:5 si ho obě hráčky vzaly třikrát. O gem později uspěla Zidanšeková a první set tak zvládla v poměru 7:5.

Ve druhém setu to bylo podobné, ale nakone uspěla Badosaová. A přišel rozhodující set, který trval bez jedné minuty hodinu a nakonec se radovala slovinská tenistka v poměru 8:6 a vůbec poprvé jakákoliv Slovinka postoupila do semifinále grand slamu.

Související obsah

Druhé čtvrtfinále odehrála Jelena Rybakinová a Anastacia Pavljučenková. I de došlo na třísetovou bitvu, která trvala dvě a půl hodiny.

První set uhrála kazašská tenistka v tie-breaku, aby pak druhý ztratila suverénně 2:6. A třetí sada nabídla opět parádní bitvu, která nabídla hned 16 gamů. Nakonec rozhodující brejk získala Pavljučenkovová, která nakonec zvítězila 9:7 a v semifinále vyzve právě Zidanšekovou.

Související obsah

I v mužském pavouku je znám první semifinalista. Pozici velkého favorita potvrdil Alexander Zverev, který pustil za tři sety Alejandru Davidovichovi Fokinovi pouhých šest gemů a zvítězil jednoznačně 6:4, 6:1, 6:1.

Čtvrtfinále French Open čeká i Češku Barboru Krejčíkovou, která si v osmifinále poradila se Stephensovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události