Hokej

Kdo se stane nejlepším obráncem NHL? Ve hře jsou tato tři jména

Kdo se stane nejlepším obráncem NHL? Ve hře jsou tato tři jména
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Vedení kanadsko-americké NHL zveřejnilo finálovou trojici obránců, kteří se utkají o prestižní Norrisovu trofej. Jsou jimi Adam Fox z New York Rangers, Victor Hedman z Tampy a Cale Makar z Colorada.

Fox skončil v kanadském bodování obránců na druhém místě se 47 body (5+42). Ze všech hráčů Rangers měl nejvyšší průměrný čas strávený na ledě (24:42). Měl tak téměř o více než tři minuty než druhý Jacob Trouba (21:29). I v přesilovkách strávil na ledě v průměru nejvíce času z celého týmu (3:45) a totéž platí i o oslabení (2:36).

Fox je ve finálové trojici vůbec poprvé. Co se týče bodů v přesilových hrách, měl také druhý nejvyšší počet bodů, konkrétně 23. Více měl pouze Hedman (24). Dohromady zblokoval neuvěřitelných 102 střel a může se stát prvním hráčem Rangers od sezóny 1996/1997, kdy ji získal Brian Leetch.

Zdroj: Profimedia

Makar v loňském roce vyhrál Calder Trophy, tedy cenu pro nejlepšího nováčka NHL. Za 44 zápasů nasbíral 44 bodů (8+36) a mezi obránci měl dokonce nejvyšší bodový průměr na zápas, přesně 1.

Související obsah

Z obránců nastřílel nejvíce vítězných gólů (3) a v přesilovkách měl čtvrtý nejvyšší bodový zisk (22). Ice time měl v rámci Colorada druhý nejvyšší průměrný čas (24:19) za bekem Devonem Toewsem (24:46). Makar je také ve finálové trojici poprvé a může být prvním hráčem Avalanche, který by cenu získal.

Zdroj: Profimedia

Třetím do party je Hedman, který v bodování mezi beky skončil třetí se 45 body (9+36). Jak již bylo řečeno, v přesilových hrách měl dokonce nejvíce bodů. Ze všech hráčů NHL měl sedmý nejvyšší průměrný ice time (25:03) a celkový vůbec nejvyšší (1352:26).

Související obsah

V přesilovkách měl také nejvyšší průměrný čas strávený na ledě (3:20) a třetí nejvyšší v oslabení (2:23). Tampě navíc pomohl k šestému nejnižšímu průměru obdržených branek (2,59), čtvrtému nejlepšímu oslabení (84,2 %) a deváté nejlepší přesilovce (22,2 %).

Zdroj: Profimedia

Hedman je mezi finálovou trojicí už popáté v řadě. Ocenění získal za sezónu 2017/2018 a v posledních dvou letech skončil třetí. V loňském roce zvítězil Roman Josi z Nashvillu.

Právě Victor Hedman s Tampou Bay postoupil už do semifinále Stanley Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události