Tenis

Krejčíková dojímá Česko. Po výhře vzpomněla na Novotnou i Šafránkovou

Barbora Krejčíková nadchla tenisové fanoušky, když po ohromné bitvě postoupila do finále French Open. Poté ale ještě všechny diváky dojala, když po výhře nezapomněla na svou zesnulou mentorku Janu Novotnou a také na herečku Libuši Šafránkovou, která zemřela ve středu.

Krejčíková byla na pokraji sil, během turnaje svedla několik třísetových bitev, a navíc je stále ve hře i v deblech s Kateřinou Siniakovou. V pozápasovém rozhovoru tak vyklepávala nohy a dolehly na ní i emoce.

"Vždy jsem chtěla hrát zápas jako tenhle. Pokaždé, když jsem byla juniorka, tak jsem chtěla hrát takovýto zápas, ve kterém jsme obě měly šance, obě jsme hrály dobře, ale vyhrát může jen jedna," neskrývala nadšení z vyhrané bitvy, která trvala tři hodiny a devatenáct minut.


"I kdybych dnes prohrála, tak bych na sebe byla hrdá, protože jsem bojovala, a to si myslím, že je nejdůležitější, bojovat. Platí to na kurtu i v normálním životě," doplnila k zápasu, za což od publika sklidila velký potlesk.

Související obsah

"Ráda bych ještě poděkovala svému týmu. Panu Kodešovi za to, že přišel, že mě podporoval a psal mi zprávy. A také bych chtěla poděkovat Janě Novotné tam nahoru. Dává na mě odtamtud pozor, opravdu mi chybí a chci jí poděkovat, protože jen kvůli ní jsem tady, takže je pro mě důležité to tady nahlas zmínit," vzpomněla na legendární tenistku, která má velký podíl na úspěších Krejčíkové.

Rozhovor skončila málem v slzách, oči jí začaly vlhnout, ale nebyl to jediný vzkaz do nebe. Vítězové zápasů se vždy podepisují na kameru, avšak Krejčíková místo vlastního autogramu na kameru napsala "Libuše Šafránková" a její jméno dala do srdíčka. Vzpomněla tak i na legendární českou herečku, jejíž smrt ve středu zasáhla celé Česko.

Krejčíková se může stát druhou tenistkou v historii French Open, která vyhraje dvouhru i čtyřhru na jednom turnaji. Dosud to dokázala jen Mary Pierceová v roce 2000. Krejčíkovou ve finále dvouhry čeká Ruska Pavljučenkovová a v pátek se spolu se Siniakovou utká v semifinále s dvojicí Linetteová/Peraová.


Už jen čtvrtfinálová výhra nad Američankou Gauffovou byla pro Krejčíkovou obrovským úspěchem:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události