Tenis

Obrovská bitva se šťastným koncem! Krejčíková je ve finále French Open

Radující se Barbora Krejčíková
Zdroj: Profimedia

Pohádka Barbory Krejčíkové na French Open pokračuje. Česká tenistka zvládla maratonskou bitvu a ve třetí sadě vyřadila Marii Sakkariovou výsledkem 9:7. Zahraje si tak své první grandslamové finále v singlech.

První set byl rozdělený do několika fází. Zpočátku se dařilo více Řekyni a ta se ujala vedení 3:1. Poté však zabrala Krejčíková a čtyřmi gemy v řadě otočila na 5:3 ve svůj prospěch. Následně Sakkariová vyrovnala dvěma čistými hrami, ale Krejčíková vyhrála zbylé dva gemy, takže ovládla první set 7:5.

V druhé sadě to bylo zpočátku galapředstavení řecké hráčky. Osmnáctá hráčka světa vedla už 4:0, Krejčíková sice dokázala jeden brejk vrátit, ale na víc se nezmohla a padla 4:6.

Před třetí sadou Krejčíková odešla do šatny a dlouho se čekalo na její příchod, avšak ani delší pauza 33. hráčce světa nepomohla a v třetí hře ztratila servis. Obě hráčky si následně držely podání a Krejčíková za stavu 3:5 ještě dokázala odvrátit mečbol.

 

Související obsah

Sakkariová poté podávala na vítězství a Krejčíková si vybojovala dva veledůležité brejkboly, ten druhý proměnila a poslala zápas do nervydrásající koncovky.

Na French Open se v rozhodující sadě nehraje tiebreak, takže hra pokračovala i za stavu 6:6. Česká hráčka si dokázala udržet servis a následně vybojovala tři mečboly, jenže Sakkariová je odvrátila a srovnala na 7:7.

Čtvrtý mečbol vybojovala Krejčíková za stavu 8:7, rozhodčí zahlásil aut, jenže upmirový sudí po přezkoumání vyhodnotil míč jako dobrý, přestože jestřábí oko ukázalo aut. Po chvíli Krejčíková vybojovala pátý mečbol a ten už využila. Díky výhře si tak Krejčíková zahraje první grandslamové finále ve dvouhře.

Související obsah

V prvním semifinále to nebyla tak lítá bitva. Pavljučenkovová si po dvou setech vybojovala finálovou účast. Ruska porazila Slovinku Zidanšekovou 7:5 a 6:3.

Výsledky ženských semifinále na French Open:

B. Krejčíková (ČR) - M. Sakkariová (Řec.) 7:5, 4:6, 9:7

A. Pavljučenkovová (Rus.) - T. Zidanšeková (Slovin.) 7:5, 6:3

Ve čtvrtfinále si Krejčíková poradila s Američankou Gauffovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události