Tenis

Krejčíková se vrátila z French Open. Teď chce odpočívat a grilovat

Vítězka French Open 2021 Barbora Krejčíková se vrátila z Paříže domů. Po příjezdu uspořádala tiskovou konferenci, kde probrala úspěchy posledních dnů, co ji čeká nyní a přišla řeč i na Fed Cup, jehož finále by se mohlo konat v Praze.

Krejčíková má za sebou největší úspěch dosavadní kariéry. Česká tenistka ve Francii předvedla neuvěřitelnou formu a nakonec z toho bylo vítězství jak ve čtyřhře, tak v singlu.“Určitě mi to stále ještě nedochází. Za poslední tři dny se toho stalo hodně. V sobotu jsem věděla, že ještě musím zabojovat, v neděli to bylo hrozně náročné a tím bych chtěla vyzdvihnout a poděkovat Katce,“ řekla na úvod Krejčíková. Po vítězství v deblu ji místo odpočinku čekaly mediální povinnosti i zkouška šatů na focení s trofejemi.

Související obsahV singlu porazila sedm soupeřek. Při ohlédnutí zpět označila za nejtěžší zápas ten s českou krajankou Kristýnou Plíškovou a poté ten těsně před finále. “Nejtěžší zápas je vždycky na turnajích ten první. Ale asi ten vůbec nejtěžší bylo semifinále se Sakkariovou. Ona je na tom skvěle fyzicky, chtěla mi to ukázat a já byla ráda, že se mi povedl ten bekend na lajnu a já zvedla ruce nahoru,“ vzpomínala na nedávný turnaj.Česká tenistka také prozradila, na co se po návratu domů těší nejvíce: “Že si odpočinu, pořádně se vyspím a najím se, tak na to se teď těším.“. A čím se po příjezdu domu odmění? “Asi budu chtít grilovat,“ doplnila. Na kuřecí ale rozhodně řada nepřijde. Krejčíková prozradila, že kuře s bramborem jedla po většinu dvou týdnů v Paříži a teď už drůbež nechce ani vidět.Ve finále si poradila s Anastasií Pavljučenkovou ve třech setech 6:1, 2:6 a 6:4. O den později si v tandemu s Kateřinou Siniakovou poradila s polsko-americkou dvojicí Świateková/Mattek-Sandsová 6:4 a 6:2.

Související obsahGrandslam ve dvouhře Krejčíková získala vůbec poprvé a po kariérním milníku se v žebříčku WTA posunula o 18 pozic na 15. místo. Na žebříčku dvojic je světovou jedničkou.


Na konferenci byla přítomná také Linda Nosková, která si podmanila turnaj juniorek a slovo si také vzal prezident tenisového svazu Ivo Kaderka. Ten během gratulací oběma českým tenistkám zmínil, že s ITF jedná o možnosti letos pořádat finále Fed Cupu v Praze.


"Velmi seriózně a vážně jednáme s ITF a jsme před rozhodnutím. Musíme do konce června oznámit, jestli Praha převezme pořádání z Budapešti,"
vysvětlil Kaderka.


Famozní cestu rodačky z Ivančic vám shrne reporáž níže: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události