Fotbal

Fotbalová asociace potvrdila Příhodu. Bývalý sudí se stane předsedou

Je to definitivní! Novým předsedou Komise rozhodčích FAČR se stal podle očekávání bývalý sudí Radek Příhoda. Jeho jmenování potvrdil výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky. Příhoda ve funkci nahradí Portugalce Vítora Manuela Mela Pereiru.

Velkým krokem k odsouhlasení nového předsedy Komise rozhodčích FAČR bylo středeční jednání Ligové fotbalové asociace (LFA), která s jeho zvolením souhlasila.

Výkonný výbor české fotbalové asociace ho pak následně už pouze formálně potvrdil dalším hlasováním.


Související obsah"Radku Příhodovi upřímně gratuluji a přeji mnoho úspěchů ve velmi náročné roli. Jako rozhodčí nasbíral mnoho zkušeností, na ligové úrovni se vyprofiloval do role respektované osobnosti a uspěl také na mezinárodní scéně. Má veškeré předpoklady, aby obstál i v nové roli,"
říká nový předseda FAČR Petr Fousek, jenž byl také potěšen, jak rychle a jednomyslně došlo v rámci českého fotbalu ke shodě.
 

Související obsah

Radek Příhoda tak vystřídá dočasného šéfa rozhodčích Vítora Manuela Mela Pereiru, který se funkce chopil poté, co byl odvolán Jozef Chovanec ve spojitosti se zatčením bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra.

Příhoda patří mezi bývalé renomované sudí, jenž působil i v evropských soutěžích. V lize Radek Příhoda odpískal 237 utkání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události