LOH Tokio 2021

Další velká ztráta. V Tokiu bude chybět grandslamový šampion

Další velká ztráta. V Tokiu bude chybět grandslamový šampion
Zdroj: Profimedia

Po Rafaelu Nadalovi přijdou olympijské hry v Tokiu o dalšího grandslamového vítěze. Odhlásil se z nich Rakušan Dominic Thiem, který se chce plně věnovat přípravě na Wimbledon a následné US Open, kde obhajuje titul.

Letošní sezona není pro světovou pětku vůbec úspěšná. Od té doby, co Thiem loni v září vyhrál premiérový grandslamový titul a následné se dostal až do finále Turnaje mistrů, se mu vůbec nedaří. Hned na třech turnajích se rozloučil už po prvním zápase. Nejlepším výsledkem bylo semifinále na Masters v Madridu, kde podlehl Němci Alexandru Zverevovi.

I z tohoto důvodu usoudil, že bude pro něj lepší se soustředit na záchranu sezony, aby předvedl co nejlepší výkony ve Wimbledonu a New Yorku, kde obhajuje titul. "Rok 2021 pro mě nezačal nejlépe a nebyl bych schopen v Tokiu předvést to nejlepší. Poslední dva měsíce velmi tvrdě trénuju a cítím, že má fyzička se zlepšuje. Mým cílem je předvést to nejlepší na Wimbledonu a následně obhájit titul na US Open," sdělil svým fanouškům na sociálních sítích.

Související obsah

Nezúčastnit se olympijských her pro něj nebylo vůbec snadné rozhodnutí. "Pro mě, stejně jako ostatní sportovce, je velká čest, že můžu reprezentovat moji zemi na olympijských hrách. O to těžší pro mě bylo učinit toto rozhodnutí. Ale jsem mladý, takže doufám, že hry v Paříži, které se konají v roce 2024, už mě neminou," věří rakouský tenista.

Kromě Thiema bude na Olympijských hrách chybět i Rafael Nadal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události