LOH Tokio 2021

Češi ukázali, v jakém kroji nastoupí v Tokiu. Každému byl ušit na míru

Český olympijský tým oficiálně představil nástupovou kolekci, kterou se bude prezentovat v Tokiu. Poprvé v historii nebudou mít sportovci na sobě sako a každému zvlášť je oblečení ušité na míru. Kolekci má na svědomí módní návrhářka Zuzana Osaka a jako první se v ní vyfotili úspěšní čeští plavci Barbora Seemanová a Jan Micka.

Hlavním cílem nové kolekce bylo reprezentovat tradiční českou kulturu v kombinaci s kulturou pořadatelské země. Český kroj, který je ušit speciálně pro muže a ženy, je zčásti vytvořen tradiční metodou modrotisku. Najdeme na něm spojující prvek v barvách české trikolory a dva praktické doplňky v podobě vějíře a kabelky.

"Kolekcí jsem chtěla reflektovat krásu siluety našich krojů, výrazný rozdíl mezi postavou ženy a muže," uvedla Osako.

Poprvé v historii sportovci nenastoupí v saku kvůli vlhkému a horkému klimatu, které v Japonsku pravděpodobně bude. "Z tohoto důvodu jsme místo saka zvolili vestu přes bílou košili s dlouhým rukávem, která je ušitá z velmi jemné bavlny. Děvčata mají pod jupkou ramínkové šaty," vysvětlila Osako.

Kroj navíc bude ušitý každému českému účastníkovi Olympijských her na míru. "Proporce sportovců z různých disciplín často představují pro střih extrém v určitých partiích," řekla Osako.

Kromě vějíře bude doplňkem i taška přes rameno, která je vyrobena z lýka. "I když jsou u kalhot a šatů hluboké kapsy pro uložení akreditací, telefonů a jiných nezbytností, chtěli jsme poskytnout možnost elegantního a bezpečného uchování věcí při sobě po celý den." 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události