Fotbal

Definitivní verdikt soudu: Policista zabil anglického fotbalistu

Dalian Atkinson
Zdroj: Profimedia

Případ z roku 2016 je uzavřen. Anglický policista Benjamin Monk byl odsouzen za zabití bývalého profesionálního fotbalisty Daliana Atkinsona. Monk na Atkinsona použil taser a do omráčeného fotbalisty na zemi kopal.

Monk byl nejprve obviněn z vraždy, ale korunní soud nyní rozhodl, že policista bude odsouzen za zabití. Podle soudu Monk do Atkinsona pouštěl 33 sekund elektrický proud ze svého taseru a dvakrát ho kopl do hlavy.

Policista se u soudu bránil tím, že se bál o sebe a svou kolegyni, jelikož Atkinson prý jednal jako by měl nějaký záchvat. Policistům prý vyhrožoval smrtí.

Ve čtvrtek bude soud pokračovat. Monk už byl shledán vinným, ale bude se projednávat, zda jeho kolegyně nenese také vinu a bude se rozhodovat i o výši trestu.

Související obsah

Monk je prvním policistou od osmdesátých let, který byl v Anglii shledám vinným z vraždy nebo zabití při své službě.

Dalian Atkinson ve své kariéře vystřídal několik anglických klubů, ale zahrál si i za španělský Sociedad a turecké Fenerbahce. Největší část kariéry odehrál v Aston Ville. V roce 2001 ukončil svou kariéru po angažmá v Japonsku. O život přišel ve svých 48 letech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události