Motorsport

Márquezův nejhorší pád od návratu! Šampion letěl vzduchem

Šestinásobný šampion MotoGP Marc Márquez zažil po vítězném závodu tvrdý pád. Po triumfu v Německu nezvládl druhý trénink v nizozemském Assenu a jeho motorka ho vymrštila vysoko do vzduchu.

Márquez zajel v prvním tréninku devátý nejlepší čas a v tom druhém se chtěl ještě zlepšit. Čas zajel skvělý, jenže po deseti minutách mířil za ještě lepším časem, ale nezvládl pravotočivou desátou zatáčku a stroj ho katapultoval ošklivě do vzduchu.

Španělský jezdec neměl pořádně možnost svůj pád korigovat a několikrát se na zemi po dopadu protočil. Přítomným tuhla krev v žilách a na místo okamžitě přispěchali muži s nosítky.

Související obsah

Naštěstí Márquez zvládl odejít po svých a nevypadal, že by ho trápilo nějaké vážnější zranění. To si přivodil na začátku loňské sezony, jejíž zbytek následně musel vynechat. Po několika operacích ruky se vrátil až do letošního třetího závodu.

Márquezův čas z úvodních deseti minut mu nakonec stačil na čtvrté místo a celkově je po dvou trénincích na šesté pozici.

Související obsah

V kategorii Moto3 tentokrát nezávodil Filip Salač, jenž se během čtvrtka domluvil na přestupu do stáje Prüstel a závodit bude až v srpnu po červencové pauze.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události