LOH Tokio 2021

Transgender běžkyně se her nezúčastní. Nesplnila podmínky

Transgender běžkyně se her nezúčastní. Nesplnila podmínky
Zdroj: NewYork post Twitter

Olympijské hry zaznamenaly další pokus transgender sportovce na účast v Tokiu, tentokrát neúspěšný. Americká běžkyně CeCe Telferová se nesmí zúčastnit běhu na 400 metrů překážek kvůli vyšší hladině testosteronu.

Původně to vypadalo, že se Telferová bude moci závodu zúčastnit, ale nakonec má smůlu. Tuto špatnou zprávu ale přijala s pokorou. "CeCe se bude koukat už jen dopředu a soustředí se na budoucnost. Je připravena nadále tvrdě trénovat. Věřím, že bude zase brzy bojovat na mezinárodní úrovni," je přesvědčen manažer běžkyně David McFarland.

Aby se Telferová mohla závodu zúčastnit, musela by splnit podmínky pro americký olympijský tým. Jednou z nich je to, že hladina testosteronu po dobu jednoho roku musí být nižší než 5 nanamolů na litr, což závodnice nesplnila. 

Související obsah

Telferová se závodů na 400 metrů překážek účastnila už jako muž po dobu tří let. Od doby, co se stala ženou, startovala v roce 2019 na závodu na 400 metrů překážek v rámci Národní vysokoškolské atletické asociace (NCAA). Kde vybojovala zlatou medaili. 

Narozdíl od Telferové se olympiády zúčastní Laurel Hubbardová, která se jako první transgender sportovkyně zúčastní nejprestižnější sportovní akce na světě. V Tokiu se popere o zlatou medaili ve vzpírání. 

Na olympijských hrách budou tribuny obsazené z 50 %

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události