Atletika

Velká favoritka na OH asi nepojede, měla pozitivní test na marihuanu

Velká favoritka na OH asi nepojede, měla pozitivní test na marihuanu
Zdroj: Profimedia

Americká sprinterka a jedna z velkých favoritek v olympijském závodě na 100 metrů Sha'Carri Richardsonová si zadělala na pořádný malér. 21letá atletka měla totiž mít pozitivní test na marihuanu a pravděpodobně o olympiádu v Tokiu přijde.

Krásný příběh americké atletky bohužel nyní kalí velká černá kaňka. Sha'Carri Richardsonová měla totiž mít při kvalifikačních závodech na OH pozitivní test na marihuanu a o účast na olympijských hrách tak asi přijde.

21letá sprinterka patřila mezi hlavní favoritky, při zmíněné americké kvalifikaci zaběhla skvělý čas 10,86. V této sezoně si i vylepšila maximum na 10,72, což je zároveň sedmý nejlepší čas na 100 metrů v historii.


Související obsah

Na olympiádu v Tokiu se navíc kvalifikovala jen týden poté, co jí umřela maminka. "Každý má nějaké problémy a já tomu rozumím, ale mě vždy uvidíte na trati s pokerovou tváří, kterou si držím, ale jen oni (rodina) a můj trenér vědí, čím si každý den procházím," pronesla emotivně. Bohužel údajný pozitivní dopingový výsledek ji možná o olympiádu připraví.


Související obsah

Problém s dopingem řeší i česká atletka Anežka Drahotová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Atletika

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.