LOH Tokio 2021

Ztráta pro Egypt. Do Tokia nedorazí jedna z největších fotbalových hvězd

Ztráta pro Egypt. Do Tokia nedorazí jedna z největších fotbalových hvězd
Zdroj: Profimedia

Mohamed Salah bude chybět na Olympijských hrách v Tokiu. Jeho klub mu totiž účast pod pěti kruhy zakázal, protože celá akce končí pouhý týden před startem Premier League. Sám hráč ale chtěl reprezentovat, jenže má smůlu.

Devětadvacetiletý fotbalista a bezpochyby největší hvězda egyptského fotbalu bude své zemi velmi chybět. Stejně tak se bude muset trenér Egypta obejít i bez Mostafy Mohameda, kterého na velký turnaj zase nepustí turecký Galatasaray. Trezequeta z Aston Villy zase nepustí do Tokia zranění. 

"Já i egyptská fotbalová asociace jsme zkoušeli mnohokrát přesvědčit Liverpool, aby Salaha pustili a mohl být součástí olympijského týmu, ale bylo to bez šance. Sám hráč se chtěl Her zúčastnit, říkal mi to. Udělal jsem vše pro to, abych jej přivedl, ale bohužel. Byl to klíčový hráč v mých olympijských plánech," řekl zklamaně trenér Shawky Gharib.

Související obsah

Jelikož turnaj na olympijských hrách není oficiální akcí pořádanou FIFA, má klub právo hráče neuvolnit, čehož anglický klub bezezbytku využil. Stejně jako Salah bude v Tokiu chybět také Brazilec Neymar, kterého nepustí PSG.

Neymar si ale může vylepšit chuť na Copa América, kde září.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události