Olympijské hry

Další doping u ruských sportovců. Přijdou i o olympijské hry

Další doping u ruských sportovců. Přijdou i o olympijské hry
Zdroj: Profimedia

Dva ruští sportovci, konkrétně dva veslaři, měli pozitivní dopingový nález a přijdou o nadcházející olympijské hry v Tokiu. Jde o členy párové čtyřky Nikitu Morgačova a Pavla Sorina.

Oba měli pozitivní test na užití meldonia a byla jim pozastavena činnost, což potvrdil i předseda ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov. Případ nyní bude řešit tamější veslařský svaz.

Pro Morgačova mělo jít o čtvrtý start pod pěti kruhy. Startoval už v Pekingu 2008, Londýně 2012 a Riu 2016. Sorin se těšil na olympijskou premiéru.

Související obsah

Meldonium je na seznamu zakázaných látek od roku 2016. Pozitivní test na tu samou látku měla i tenistka Maria Šarapovová, která za užití dostala distanc na 15 měsíců.

Ještě hůř dopadl curler Alexandr Krušelnickij, který přišel o bronzovou medaili ze závodu smíšených družstev z olympiády v roce 2018. Následně dostal zákaz na čtyři roky.

Problémy s dopingem řeší i česká atletka Anežka Drahotová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Olympijské hry

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.