LOH Tokio 2021

Po dobu olympiády bude v Tokiu nouzový stav. Hry budou bez diváků

Bezpečnostní opatření v Japonsku zpřísňují. Důsledkem toho bude od 12. července v Tokiu obnoven nouzový stav, který potrvá po celou dobu olympijských her.

Zmínky o nouzovém stavu se objevily už dříve, ve čtvrtek dopoledne je potvrdil předseda vlády Jošihide Suga. Potrvá od 12. července do 22. srpna. Odložené letní hry proběhnou od 23. července do 8. srpna.

 

Důvodem ke zpřísnění je zvyšující se počet případů covid-19 a snaha zamezit rozšíření nákazy. Kvůli zpřísnění opatření se organizátoři po jednání s Mezinárodním olympijským výborem přiklonili k projednávanému scénáři, uspořádat hry kompletně bez účasti diváků. 


Před novým rozhodnutím platilo, že na tribuny budou moci domácí fanoušci, a to do kapacity 50 % stadionu či do maximálního počtu 10 tisíc diváků. 

Související obsah

Japonsko k 8. červenci zaznamenalo celkem 811 712 případů covid-19 a 14 897 úmrtí vlivem nákazy. Vakcinace začala v zemi později a dva týdny před olympiádou je naočkováno kolem 15 % obyvatelstva. Ve středu, den před rozhodnutím o nouzovém stavu a absenci diváku přibylo 2180 nových případů, z toho 920 v hlavním městě. Počet případu je nejvyšší od poloviny května.
 

Čeští sportovci převzali kolekci olympijského oblečení, podívejte se:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události