Tenis

Špatná forma a neoblíbený turnaj? Plíšková boří všechny předpoklady

Špatná forma a neoblíbený turnaj? Plíšková boří všechny předpoklady
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková se podruhé v kariéře dostala do finále grandslamového turnaje. A to ve chvíli, kdy by to čekal asi jen málokdo. Letošní sezona ji doposavaď nezastihla v ideální formě, navíc ve Wimbledonu se jí nedaří dlouhodobě, když jejím maximem bylo osmifinále. V boji o cennou trofej ji však čeká velmi silná soupeřka, světová jednička Ashleigh Bartyová.

Až do letošního roku byl Wimbledon jediným grandslamem, ve kterém česká ranařka nedošla alespoň do semifinále. Jejím maximem bylo osmifinále, kterého dosáhla v letech 2018 a 2019, jinak končila vždy nejpozději ve druhém kole. 

Průběh letošní sezony nenapovídal, že by tomu právě v roce 2021 mělo být jinak. Velmi často vypadávala už ve druhém kole a do finále se dostala pouze jednou, když dostala pořádně naloženo od Polky Swiatekové, proti které neuhrála jeden jediný gam.

Související obsah

Že by se mělo s přechodem na travnatý povrch něco změnit, nijak nenaznačovaly ani přípravné turnaje před Wimbledonem v Berlíně a Eastbourne, kde česká hráčka shodně vypadla už v prvním kole. Nad její síly byly Jessica Pegulaová a Camila Giorgiová.

Přes veškerá očekávání ji ale Wimbledon zastihl ve famózní formě. Až do semifinále došla bez ztráty jediného setu. Mezi poslední čtyřkou sice úvodní sadu prohrála, ale díky skvělému výkonu dovedla utkání proti Bělorusce Sabalenkové do vítězného konce. "Tohle byl nejlepší zápas, který jsem od Plíškové viděla," řekla v komentáři pro BBC slavná Martina Navrátilová a její výkon poté přirovnala k sestrám Williamsovým v nejlepších letech.

Související obsah

V cestě za trofejí ji ale nečeká nikdo slabší než světová jednička Ashleigh Bartyová, která stejně jako Plíšková ztratila během turnaje pouze jeden set. Nicméně i pro Bartyovou je letošní Wimbledon životním úspěchem, když jejím maximem bylo doposavaď také jen osmifinále, kterého dosáhla před dvěma lety. 

Narozdíl od Plíškové už ale ví, jaký je to pocit držet trofej z turnajů velké čtyřky nad hlavou. Podařilo se jí to na French Open před dvěma lety a od roku 2019 je také světovou jedničkou. "Ona trávu dlouhodobě miluje a hraje na ní pořád skvěle. Sama jsem měla čest proti ní jednou na trávě nastoupit. Byl to neskutečný výprask, ona je s trávou velká kamarádka," varuje před Bartyovou bývalá grandslamová vítězka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková.

Související obsah

Obě tenistky se zatím v kariéře potkaly sedmkrát a česká hráčka se z vítězství radovala pouze ve dvou případech. Jedním z nich ale byl právě zápas na trávě, kdy v roce 2016 přehrála Australanku v Nottinghamu 7:6 a 7:6. Poslední tři zápasy ale uzmula současná světová jednička. 

Plíškovou tak čeká druhý finálový pokus na zisk cenné trofeje. Poprvé to v roce 2016 nevyšlo, když podlehla na US Open Němce Kerberové po velkém boji 3:6, 6:4 a 4:6. Šanci na reparát má v sobotu od 15 hodin. 

Andrea Sestini Hlaváčková tipuje finále Wimbledonu

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události