Tenis

Mužské finále bude na Wimbledonu poprvé rozhodovat žena

Mužské finále bude na Wimbledonu poprvé rozhodovat žena
Zdroj: Profimedia

Marija Čičaková se stane první ženou, která bude rozhodovat mužské finále na Wimbledonu. Novak Djokovič a Mateo Berrettini se tak budou muset spolehnout na její bystré oko pevné vedení zápasu.

O nasazení této třiačtyřicetileté Chorvatky rozhodli pořadatelé v All England Clubu poté, co byli dlouhodobě spokojeni s jejími výkony za posledních patnáct let na wimbledonských dvorcích.

Na tuto rozhodčí velmi ráda jistě vzpomíná i Petra Kvitová. Byla to právě Čičaková, která rozhodovala její vítězné wimbledonské finále proti Kanaďance Bouchardové v roce 2014.

Související obsah

Na finálový zápas mezi muži ale musela čekat až do letošního roku. Největším zápasem na Wimbledonu pro ni doposavaď bylo semifinále v roce 2018 mezi Johnem Isnerem a Kevinem Andersonem. 

Kromě grandslamů má Čičaková zkušenosti i z olympijských her, když pod pěti kruhy rozhodovala zápasy v Aténách, Londýně a Riu, kde měla dokonce na starosti ženské finále, které senzačně vyhrála Portoričanka Puigová.

Rozhodčí to mají v mužském tenise někdy velmi těžké. Například, když mají na starosti zápas Rusa Medveděva.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.