Tenis

Finále mi dodá sílu a kuráž, říká Plíšková. Fandil jí i Tom Cruise

Finále mi dodá sílu a kuráž, říká Plíšková. Fandil jí i Tom Cruise
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková na vytoužený grandslamový titul ve Wimbledonu nedosáhla. I přes to ale působení v Londýně hodnotí jako úspěšné. Na pozápasové tiskové konferenci také ocenila, že jí během zápasu hlasitě fandil i slavný herec Tom Cruise.

Porážka proti světové jedničce ji po odehraném mečbolu hodně mrzela, později své pocity ale přehodnotila. "V první moment jsem byla mega dole. Nechci z toho ale dělat drama, protože dostat se do finále Wimbledonu beru jako úspěch. Zklamání to samozřejmě je, ale na druhou stranu mi to může dodat kuráž a sílu pokračovat, hrát a dál se rvát," hodnotila po zápase česká ranařka. 

V grandslamovém finále byla před letošním Wimbledonem naposledy v roce 2016, takže samotná účast jí dodala spoustu sebevědomí. "Teď mám rozhodně víc víry, víc důvěry. Více všeho pro další grandslamy. Už to byla nějaká doba, co jsem byla naposledy ve druhém týdnu grandslamu. Doufám, že všechno teď bude o něco lepší. Grandslam si přeju a přála jsem si ho dneska. Přijdou další šance. A věřím, že to vyjde," řekla rodačka z Loun cílevědomě.

Související obsah

Nejlepším výsledkem na wimbledonské trávě bylo pro Plíškovou dosud osmifinále, takže tento turnaj nepatřil mezi její nejoblíbenější. "Nikdy se mi na něm nedařilo, ale tentokrát se můj vztah k němu přeci jen zlepšil. Asi by mohl být ještě o trošku lepší, ale teď je dobrej a dávám mu šanci do budoucna," řekla Plíšková s úsměvem.

Začátek zápasu proti Bartyové ale Plíškové vůbec nevyšel podle představ. "Nebyl to ideální start, spíš strašlivý. Na druhou stranu Ashleigh hrála výborně," hodnotila upřímně úvod duelu. Poté se ale do utkání dokázala vrátit a pořádně jej zdramatizovat. "O to víc jsem pyšná, jak jsem našla cestu a strašně jsem jí to zkomplikovala. Nebyla jsem úplně blízko vítězství, protože od začátku každého setu měla navrch, ale hodně jsem jí to zkomplikovala, a to je pro mě do budoucna cenné."

Související obsah

V čestné lóži ji sledovala i královská rodina nebo slavný herec Tom Cruise. "Docela je sleduju, zajímá mě jejich historie a rodina. Slyšela jsem také, že mi Cruise hodně fandil," řekla potěšeně.

O prvním wimbledonském finále se před zápasem Plíškové rozpovídala i Andrea Sestini Hlaváčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události