Fotbal

Češi vyzvou v kvalifikaci Wales v Edenu, hrát se bude i v Ostravě

Češi vyzvou v kvalifikaci Wales v Edenu, hrát se bude i v Ostravě
Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace již zná svůj plán do konce kalendářního roku. Kvalifikaci o světový šampionát dohraje již v listopadu, pár dní před startem velké fotbalové akce.

Po úspěšném evropském šampionátu cílí tým Jaroslava Šilhavého ještě na větší akci. V zimě následujícího roku se hraje mistrovství světa v Kataru, Češi se největší fotbalové akce účastnili naposledy v roce 2006.

V rozeběhlé kvalifikaci jsou Češi na druhém místě za první Belgií, třetí Wales má ale o utkání méně. Na čtvrtfinalistu posledního EURO ztrácí jediný bod a mají lepší vzájemný zápas. Již v září se reprezentace utká na domácím hřišti s Běloruskem a poté venku s Belgií. 

Související obsah

V září uvidí Plzeň i jedno přátelské utkání, Česko se postaví Ukrajině. Velice důležitý bude reprezentační blok v říjnu, kdy se v Edenu představí Wales, o tři dny později se hraje v Bělorusku. Kvalifikaci zakončí utkání s Estonskem na Letné. 

Po pěti letech také uvidí národní tým ostravské Vítkovice. Z každé skupiny postoupí první mužstvo, to druhé hraje baráž, která je naplánována na březen 2022.

Program české fotbalové reprezentace

2.9. 2021 – Česko - Bělorusko (Kvalifikace MS, Ostrava)
5.9. 2021 – Belgie - Česko (Kvalifikace MS, Brusel)
8.9. 2021 – Česko - Ukrajina (Přípravný zápas, Plzeň)
8.10. 2021 - Česko - Wales (Kvalifikace MS, Praha, Eden)
11.10. 2021 - Bělorusko - Česko (Kvalifikace MS, Minsk)
16.11. 2021 - Česko - Estonsko (Kvalifikace MS, Praha, Letná)


VIDEO: Češi na evropském šampionátu zaznamenali úspěch, v osmifinále porazili Nizozemsko. Takhle se radoval masér Poustka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události