EURO 2020

Čtvrtfinále bylo nad plán, říká Šilhavý. Už má i nového kapitána

Čtvrtfinále bylo nad plán, říká Šilhavý. Už má i nového kapitána
Zdroj: Profimedia

Jaroslav Šilhavý shrnul na tiskové konferenci vystoupení českého týmu na evropském šampionátu. Přiznal, že čtvrtfinále bylo nad plán reprezentace. Zkušený trenér nečekal ani konec reprezentační kariéry Vladimíra Daridy.

Po posledním utkání na evropském šampionátu předstoupil Vladimír Darida před spoluhráče a oznámil konec reprezentační kariéry. "Překvapilo nás to hodně. Myslím, že Vláďa má každému mužstvu co dát. Mrzí nás to hodně, ale museli jsme respektovat jeho rozhodnutí, důvody byly rodinné," pronesl lodivod české lavičky. Kapitánskou pásku převezme Tomáš Souček. 

Jaroslav Šilhavý byl spokojen se základním cílem, kterým byl postup ze skupiny. "Před mistrovstvím Evropy jsem říkal, že postup ze skupiny je náš první krok a cíl. Ten se nám podařil a nejen ten. Vůbec jsme se neztratili. Jsem na tým hrdý. Sportovně si myslím, že se vymáčkl ještě víc, než měl," řekl na tiskové konferenci bývalý trenér Slavie a Jablonce.

Související obsah

"Myslím, že kluci jeli i nad své možnosti. Chtěli udělat ten výsledek. Tým se musí vydat, musí se vše sejít," pokračoval hlavní kouč Jaroslav Šilhavý pro web fotbal.cz. Šilhavý se přidal například k Michalu Bílkovi, který v roce 2012 také postoupil do čtvrtfinále. 

Český tým na evropském šampionátu porazil Skotsko a Nizozemsko. Remizoval s Chorvatskem a padl s Anglií a v klíčovém utkání také s Dánskem. 

VIDEO: Češi hráli proti Dánsku v Baku, kde se pilně připravovali:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události