Fotbal

Méně VARU a pískání rukou v lize. Jako na Euru, prozrazuje Příhoda

Na novou fotbalovou sezonu se už připravují i čeští rozhodčí. Nově také pod vedením předsedy Radka Příhody, jenž se chce přiblížit současnému trendu, jenž byl k vidění na letošním evropském šampionátu.

"Chystáme seminář ohledně nových pravidel. Chceme se hodně přiblížit současnému rozhodcovskému trendu, který byl k vidění na Euru. Musíme si ale uvědomit, že na šampionátu bylo 18 nejlepších sudích Evropy, což v Česku není, ale i tak se chceme k tomu přiblížit. Hodně budeme debatovat o pískání ruky, dá se očekávat, že v nadcházející sezoně se bude pískat méně rukou," prozradil nový předseda komise rozhodčích FAČR, jenž se chce zaměřit také na využívání VARu.

"Chceme si hodně promluvit i o využívání VARu, což zase souvisí s letošním Eurem, kde ta spolupráce byla dobrá. Budeme se snažit i hru více pouštět, ale každé utkání je originál a nejde to vždy aplikovat, aby se vám hra pak až příliš nerozjela. Záležet bude na citu rozhodčího. Ale budeme to s klukama ještě probírat," vysvětluje Příhoda. 

 

Související obsah

Nový předseda Radek Příhoda se chce také zaměřit na zlepšení obrazu sudích v Česku. "Jsem rad za podporu, ale je to zavazující vůči veřejnosti a médiím. Ale jdu do sezony s respektem, když se něco nepovede, tak budeme samozřejmě pod tlakem, proto ten respekt. Zavedli jsme také určitou koncepci, takže chceme zavést kamarádský přístup, ale musí to mít nějaké meze. Hlavně chceme posunout celý český fotbal," dodává Příhoda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události