EURO 2020

Fanoušci Anglie chtějí opakování finále, petici podepsalo sto tisíc lidí

Fanoušci Anglie chtějí opakování finále, petici podepsalo sto tisíc lidí
Zdroj: Profimedia

Čekali byste, že Anglie přijme porážku ve finále EURO a přenese se přes to? Tak to jste na obrovském omylu. Fanoušci, kteří svítili laserem do obličeje dánského brankáře, pískali při hymně a mezi sebou se rvali, požadují opakování finále.

Fanoušci země, která postoupila do finále po velice sporné a kontroverzní penaltě, si nyní stěžují na špatné výkony rozhodčího ve finále. V petici požadují opakování zápasu. 

Po finále se řešily rasistické urážky hráčům, kteří se v penaltovém rozstřelu neprosadili nebo rvačky uvnitř Wembley mezi britskými občany. Nyní se řeší neregulérnost duelu, tedy alespoň podle příznivců Albionu. 

Související obsah

"Všechna ta strkání, tahání, kopání a Itálie měla pořád šanci vyhrát? Rozhodně to bylo nefér. Itálie měla dostat červenou kartu a finále by se mělo odehrát znovu s nezaujatým rozhodčím. Tohle vůbec nebylo fér," stěžuje si zakladatel petice Sharon Guilmen, která má už přes sto tisíc podpisů.

Fanoušci Anglie, kteří byli širokou fotbalovou veřejností během turnaje výrazně kritizováni, požadovali červené karty pro Jorginha i obránce Chielliniho. Ve finálovém klání byl asistentem u videa stejný sudí, který nařídil kontroverzní penaltu Anglie proti Dánsku. 

VIDEO: Během finálového dne bylo v ulicích Londýna rušno, policie zatýkala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události