Fotbal

Neomezená střídání nebo kratší čas. FIFA chystá fotbalovou revoluci

Neomezená střídání nebo kratší čas. FIFA chystá fotbalovou revoluci
Zdroj: Profimedia

Fotbalová pravidla se postupem času stále vyvíjí, ale změny, které nyní zkouší FIFA by byly vskutku revoluční. Na turnaji mladíků se nyní testuje hraní na dva půlhodinové poločasy, zastavování časomíry při každém přerušení a další změny.

FIFA zkouší nová pravidla na turnaji Future of Football Cup, který hrají mladíci do devatenácti let. První zásadní změnou je hra na dva půlhodinové poločasy.

Zatímco nyní se hraje na 90 minut, tak kvůli častým přerušením se někdy odehraje jen poloviční čas, ale podle nových pravidel se časomíra při každém přerušení zastaví, takže je zaručeno, že se odkope celá hodina hry.

Další změnou je neomezené střídání. Právě střídání se nedávno kvůli koronavirové pauze a zhuštění programu změnilo. Nově se ve většině soutěží může střídat pětkrát a další změna je možná při případném prodloužení. Neomezený počet střídání by ale dal trenérům spoustu nových možností, jak do hry zasahovat.

Související obsah

Když by si chtěl některý z týmů odpočinout častým zahráváním míče do autu, připravil by si problém. Podle nového pravidla se totiž auty zahrávají nohou, takže každé takovéto přerušení na vlastní polovině může nabídnout zajímavou standardní situaci pro soupeře.

Takto vypadá zahrávání autů nohou v praxi:

Poslední změnou, kterou FIFA na turnaji mladíků testuje, je pětiminutové vyloučení, které je součástí žluté karty. Když bude hráč napomenut, nebude to pro něj jen hrozba do zbytku zápasu a případný trest do dalších zápasů, ale zároveň tím oslabí svůj tým ihned po obdržení karty.

Pokud se nová pravidla na turnaji osvědčí, bude je chtít FIFA implementovat i do běžného fotbalu dospělých.

Pravidla se mění, ale vtipné góly padají pořád, tento zavinili dva borci z kolumbijského týmu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události