Hokej

Chystá se velký přesun? Hvězdný Price je k mání, může jít do Seattlu

Chystá se velký přesun? Hvězdný Price je k mání, může jít do Seattlu
Zdroj: Profimedia

Je smutný hrdina letošního play-off na odchodu z Montrealu? Brankářská hvězda NHL Carey Price totiž souhlasil se zrušením klauzule o nevyměnitelnosti a Seattle jej může draftovat.

Již v neděli k večeru bude známý list hráčů, kteří budou chráněni před expanzivním draftem Seattlu. Nový tým v NHL si nyní musí vybrat hráče a volný je Vladimir Tarasenko či Gabriel Landeskog. 

Podle posledních zpráv, které nejsou potvrzené, ale zámořští novináři to berou jako jasnou věc, bude k dispozici Carey Price. V sobotu zrušil klauzuli o nevyměnitelnosti a je k dispozici týmu z King County. 

Související obsah

Seattle by musel ovšem zkousnout obrovský plat kanadského brankáře, Price bere ročně 10,5 miliónů dolarů (227 miliónů korun), a to až do roku 2026. Sám finalista posledního Stanley Cupu by pobíral osminu celého platového stropu. 

Během sobotní uzávěrky přestupů před expanzivním draftem vyšla zpráva, že první brankářskou volbou Seattlu bude Chris Driedger z Floridy. Společně s Pricem by ovšem vytvořili skvělou dvojku. Třiatřicetiletá ikona Canadiens chytá za kanadský tým od roku 2007, v letošním play-off měl Price úspěšnost zákroků 92,4%.

VIDEO: Price v play-off čaroval, takhle okradl o jasný gól Jasona Spezzu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106