Hokej

Rána pro fanoušky Montrealu. Ikona klubu si možná letos vůbec nezahraje

Rána pro fanoušky Montrealu. Ikona klubu si možná letos vůbec nezahraje
Brankář Carey Price Zdroj: profimedia.cz

Hokejový brankář a jedna z ikon Montrealu Carey Price možná vůbec nezasáhne do příští sezony. Takovou zprávou rozesmutnil fanoušky generální manažer Canadiens Kent Hughes, který se nechal slyšet, že by úspěšného gólmana mohly zastavit dlouhodobé problémy s kolenem. Start soutěžního ročníku prý pětatřicetiletý Kanaďan rozhodně nestihne. Co bude dál, je údajně zatím ve hvězdách.

Za Montreal si v NHL odkroutil dlouhých patnáct sezon, teď je ale možné, že další rok Carey Price ani nepřidá. Generální manažer klubu Kent Hughes totiž přiznal, že má zkušený brankář stále problémy s kolenem, které řešil už v uplynulém soutěžním ročníku a odehrál kvůli nim jen pět soutěžních utkání.

"Zprávy o Careyho koleni jsou dost odrazující v tom smyslu, že během rehabilitačního procesu nedošlo k žádnému zlepšení," uvedl jeden ze zástupců klubového vedení podle New York Post k hráčově zdravotnímu stavu. "Celou minulou sezonu mu to evidentně dělalo problémy. Letos v létě prošel procesem "střely do kolena", aby zjistil, jestli to pomůže. Nepomohlo," doplnil. 

A přidal další hodně znepokojivou informaci. "V tuto chvíli neočekáváme, že by byl Carey k dispozici na začátku sezony. Upřímně řečeno nevím, jestli existuje cesta, jak by se Carey v této sezoně mohl vrátit."

Price přitom vynechal už takřka celou uplynulou sezonu. V července 2021 absolvoval operaci menisku a kvůli neustálým zdravotním potížím si příliš nezahrál. Vzhledem k tomu, že pětatřicetiletý brankář postupně vyzkoušel už řadu procedur, které jeho stav nezlepšily, bude možná znovu muset na operační sál. 

"Je to otázka, na kterou budeme schopni lépe odpovědět, až si promluvíme s Careym a našimi lékaři na začátku tréninkového kempu. Ale myslím si, že pokud existuje způsob, jak by se mohl vrátit a hrát, bude to vyžadovat operaci," nechal se slyšet Hughes.

Související obsah

​Pokud by se Kanaďan nemohl do branky vrátit, byla by to pro Canadiens velká ztráta. Price v jejich barvách odehrál během patnácti sezon 712 utkání a v roce 2021 tým dotáhl do finále Stanley Cupu. V roce 2015 vyhrál Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL, Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu soutěže a stal se i držitelem Ted Lindsay Award (cena pro nejlepšího hokejistu na základě hlasování hráčů) a William M. Jennings Trophy (za nejnižší počet inkasovaných branek). V roce 2022 navíc obdržel Bill Masterton Trophy za oddanosti hokeji. 

Takové zákroky umí Carey Price:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události