Tenis

Tenis potřebuje modernizaci. Vítěz Turnaje mistrů žádá velkou změnu

Tenis potřebuje modernizaci. Vítěz Turnaje mistrů žádá velkou změnu
Zdroj: Profimedia

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas přišel na svých sociálních sítích s kritikou současného tenisu. Nelíbí se mu fakt, že tenista či tenistka nemůže mít trenéra během utkání po svém boku.

"Koučink v průběhu zápasu by měl být povolen," napsal Tsitsipas na svém osobním Twitteru. "Tenis je nejspíše jediný sport, který tuhle možnost nemá. Je čas na modernizaci," dodal čtvrtý hráč žebříčku ATP.

Aktuálně žádný hráč nemůže mezi výměnami využít rad svého kouče a všechno, co v utkání udělá, záleží pouze na něm. Za porušení těchto pravidel hrozí pokuta ve výši 5 000 dolarů (108 000 českých korun). 

Související obsah

Na jeho názor reagovalo několik fanoušků, se kterými Tsitsipas velice sympaticky komunikoval. "Tenis se musí modernizovat, což je obtížné, protože tradice jsou velmi silné a výrazně převládají," napsal Řek v jedné z odpovědí.

Teprve dvaadvacetiletý talent světového tenisu je aktuálně čtvrtý hráč žebříčku. V roce 2019 ovládl Turnaj mistrů v Londýně, před měsícem se dostal poprvé do finále grandslamu, ale na Roland Garros prohrál s Novakem Djokovičem.

VIDEO: V dubnu byl Tsitsipas i ve finále v Barceloně, ale tam padl s antukovým králem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události