šipky

Durrantova krize se prohlubuje, Humphries senzačně přejel Wadea

Durrantova krize se prohlubuje, Humphries senzačně přejel Wadea
Zdroj: Profimedia

Krize anglického šipkaře Glena Durranta nekončí. Dvanáctý hráč světa v prvním kole World Matchplay s Callanem Rydzem začal tragicky a ztrátu už dohnat nedokázal. Skončila také světová čtyřka James Wade, toho převálcoval turnajový debutant Luke Humphries.

Odpolední program odstartoval duel Krzysztofa Ratajského s Brendanem Nolanem. Ratajski zahrál průměr na tři šipky nad sto a také jeho 59% úspěšnost zavírání byla fenomenální. Severní Ir proti rozjetému Polákovi neměl šanci a prohrál 4:10.

Do druhého zápasu nastoupil ostřílený šipkař v příšerné formě Glen Durrant proti Callanu Rydzovi. Z posledních dvaceti zápasů vyhrál Duzza pouze jediný a krize pokračovala i zde. Prvních pět legů nebyl schopný zavřít, ačkoliv hodů na dvojnásobky měl k dispozici požehnaně. Od té doby už bylo utkání vyrovnané, takže Rydz si díky náskoku došel pro výhru 10:6.

Třetí ze zápasů odpoledního programu byl nejvyrovnanější. Ross Smith světové pětce Robu Crossovi dlouho vzdoroval, ale Crossův stobodový průměr na tři šipky mu nakonec stačil na výhru 10:8.

 

Související obsah

Poslední odpolední zápas obstarali světová čtyřka James Wade a nováček turnaje Luke Humphries. Mladík využil Wadeova horšího zavírání a brzy se dostal do vedení 5:1. Ani poté, ale Humphries nepřestal skvěle trefovat své cíle a soupeře nakonec rozdrtil 10:3 s bodovým průměrem 101.

Večerní program začal pořádným dramatem. Joe Cullen a Chris Dobey se přetahovali o každý leg. Zlomový moment nastal za stavu 7:7. V tu chvíli Cullen potřetí v zápase sebral soupeři podání a zápas dotáhl úspěšně do výhry 10:8. Soupeře přehrál především dobrým zavíráním, Dobey měl 40% úspěšnost, zatímco "Rockstar" se dostal přes 52 %.

Roli favorita poté zvládl sedmý hráč světa Michael Smith. Proti němu se postavil další z turnajových nováčků Ryan Searle. Ačkoliv Bullyboy nezahrál ani jednu 180, soupeře dokázal přehrát. Od stavu 3:3 uhrál čtyři legy v řadě a tento náskok si pohlídal do konce.

Související obsah

Zbylé dva zápasy vzali plně pod kontrolu favorité. Peter Wright se nijak nepáral s Dannym Noppertem a porazil ho 10:2. Stejný výsledek poté napodobil José de Sousa v souboji s Němcem Clemensem.

Výsledky nedělních zápasů World Matchplay:

K. Ratajski - B. Dolan 10:4

C. Rydz - G. Durrant 10:6

R. Cross - R. Smith 10:8

L. Humphries - J. Wade 10:3

Večerní program:

J. Cullen - C. Dobey 10:8

M. Smith - R. Searle 10:7

P. Wright - D. Noppert 10:2

J. de Sousa - G. Clemens 10:2

Poslední velkou trofej vyhrál Jonny Clayton, když opanoval Premier League:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události