Olympijské hry v Tokiu ještě ani nezačaly a na pořadatele a organizátory se valí kritika. A to kvůli postelím, které mají sportovci na pokojích. Ty prý unesou pouze jednu osobu a olympionici se tak nemohou oddat milostným hrátkám.

"Postele jsou z lepenky a je to kvůli tomu, aby se zamezilo intimním stykům mezi sportovci. Postele budou schopny odolat hmotnosti jedné osoby, aby se zabránilo situacím mimo sport," napsal americký atlet Paul Chelimo, který tak domněnky ještě přiživil.

Ten navíc zavtipkoval, že postel udrží klidně čtyři vytrvalce, ale že ji prodá americkému basketbalistovi Kevinu Durantovi, který váží 109 kilogramů. A brzy prý bude potřebovat novou.

Jenže výrobci postelí ujišťují, že udrží až 200 kilogramů. "Jsou pevnější než dřevěné postele," řekl už v lednu manažer olympijské vesnice Takaši Kitadžima.

Spekulace o tom, že postele neunesou takovou váhu se snažil vyvrátit irský gymnasta Rhys McClenagham, který si na ní zaskákal a ukázal tak, že je dostatečně pevná.

Rámy jsou opravdu vyrobené z recyklovatelné lepenky s matracemi z polyethylenu. Po olympijských hrách budou postele recyklovány do plastových výrobků.

Kvůli špatné covidové situaci v Tokiu budou olympijské hry letos bez diváků:

K tématu LOH Tokio 2021

Osasuna překvapivě ztratila body s Granadou

Fotbalisté Osasuny na domácím hřišti překvapivě ztratili body s Granadou. Ačkoliv se na konci prvního poločasu dostali do vedení, ale v 74. minutě byl vyloučen Cote. Hosté přesilovou hru využili a v 90. minutě srovnal Montoro. Osasuna se ale i díky tomuto bodu dostala na druhé místo La Ligy.

Mohuč v devátém kole zničila Augsburg

Fotbalisté Mohuče si v devátém bundesligovém kole parádně zastříleli. Hostujícímu Augsburgu nastřílel čtyři branky a inkasoval pouze jednou. Domácí se tak v nekompletní tabulce posunuli na šesté místo. Za hosty zůstal opět pouze na lavičce brankář Tomáš Koubek.

FC Turín porazil Janov i bez Davida Zimy

V italské Serii A byly na programu dvě předehrávky. Turín na domácím hřišti porazil Janov 3:2. Jenže mladý český stoper David Zima se do hry opět nepodíval. Ve druhém duelu také uspěl domácí celek. Sampdoria přetlačila Spezii 2:1.