LOH Tokio 2021

Je mi jich líto, soucítí tenistka Petra Kvitová s pozitivně testovanými

Je mi jich líto, soucítí tenistka Petra Kvitová s pozitivně testovanými
Zdroj: Profimedia

Pozitivní testy u české olympijské výpravy zastínily rozpravy o medailích, pro tři české olympioniky hry skončily ještě před samotným zahájením. Smutné zprávy se dotkly také tenistky Petry Kvitové.

Kvitová do Japonska odletěla den po vzlétnutí onoho vládního speciálu, na jehož palubě bylo přes 40 osob a zatím pět z nich bylo pozitivně testováno. Sama česká tenistka se o nešťastné situaci dozvěděla na letišti.


Mezi nakaženými jsou tři čeští sportovci – Pavel Širuček, Ondřej Perušič a Markéta Naush Sluková. Pro ně hry skončily a Kvitová s nimi hluboce soucítí. Sama si v roce 2016 prožila něco podobného, když si z loupežného přepadení odnesla poranění dlaní a nevědělo se , jak bude její kariéra pokračovat.

Související obsah

“Musím říct, že je mi jich hodně líto. Čekají na to čtyři roky, aby se mohli účastnit a zahrát si o nejlepší výsledek. Teď jim to bylo odebráno a musí navíc být deset dní v karanténě. Nevím, jak to prožívají, ale soucítím s nimi a vím, jaké to je, když nemůžete dělat něco, co byste rádi a je to třeba i náhoda,“ řekla Kvitová pro Radiožurnál


Šíření nákazy mezi pasažéry charterového letu zkritizoval předseda Národní sportovní agentury Neusser:
Kvitová na olympiádě není nováček. V Riu v roce 2016 vybojovala bronz. V Tokiu ji v prvním kole cesty za další medailí čeká Italka Jasmine Paoliniová. Rivalky se spolu střetly už jednou na French Open, tehdy ve dvou setech zvítězila česká tenistka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události