LOH Tokio 2021

Jako ve středověku, stěžují si Rusové na ubytování. Chybí jim televize

Pokoj olympioniků v Tokiu
Pokoj olympioniků v Tokiu Zdroj: Profimedia

Letní olympiáda v Tokiu 2020 je zahájena. Do olympijské vesnice se pomalu sjíždí výpravy jednotlivých zemí, a s tím přichází i první stížnosti. Vybudovaný komplex se nelíbí ruským sportovcům.

“Je to jako žít ve středověkém Japonsku,“ zněl komentář ruské výpravy po ubytování v olympijské vesnici. Už dříve se uvádělo, že na pokojích Rusů chybí televize, je nedostatek ledniček i třeba toalet. Házenkáři si stěžovali také na slabou Wi-Fi.
 

Ke stížnostem se vyjádřila šéfka organizačního výboru Seiko Hašimotová: “Domnívali jsme se, že jsme připravili pohodlné místo. Prvně situaci prověřím s ruskou stranou, chceme stížnosti ohledně televizí a ledniček vyřídit co nejdříve.“

Související obsahOrganizátoři se však bránili, že ruský tým původně o vybavení svých pokojů televizemi nežádal. Podle předsedy Ruského olympijského výboru Stanislava Pozdňakova ale japonští organizátoři vše rychle vyřešili. Sportovci mají prý k dispozici tři velké lednice a společenskou místnost s TV.

"Když se objevily otázky, zástupci organizačního výboru je okamžitě vyřešili během několika hodin," řekl novinářům. Ruská výprava bydlí jednom ze čtyř věžáků na pobřeží s výhledem na moře.

Zdroj: Profimedia


Pokoje byly předmětem diskuze ještě před samotnými hrami. Ať už postele z lepenky či nízké stropy mohou být zkrátka pro cizince kulturním šokem.
 

Od roku 2015 je Rusko suspendováno kvůli častým dopingovým skandálům. LOH se tak mohou účastnit jen tzv. neutrální sportovci, kteří vystupují pod hlavičkou Ruského olympijského výboru. Také nebudou vystupovat pod ruskou vlajkou a při zisku medaile nebude hrát ani ruská hymna.


To česká výprava řeší jiné problémy. Mezi pasažéry jednoho letu se vyskytl covid-19 a nakaženi jsou už tři sportovci.Jednou z nich je i beachvolejbalistka Sluková:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události