LOH Tokio 2021

Takhle začaly hry: Překvapení u ohně, dřevěné kruhy i sci-fi šou na obloze

Fotografie ze zahájení LOH 2021
Fotografie ze zahájení LOH 2021 Zdroj: kolaž tn.cz / profimedia

Po ročním odložení, za nepříznivých podmínek koronavirové situace i přes protesty veřejnosti jsou 32. letní olympijské hry zahájeny! Úvodní ceremoniál předčil očekávání, podívejte se na pět velkých momentů.

Úvodní momenty patřily statečné boxerce

Boxerka Arisa Tsubataová snila o účasti na hrách konaných na domácí půdě. Během roku 2020 kombinovala trénink se službami zdravotní sestry, ale po zrušení kvalifikačních bojů se jí sen rozplynul. Nakonec se ale mladá Japonka na hrách přeci jen představila, a to hned na začátku ceremoniálu, kdy se z temnot vynořila na běžícím pásu při úvodním vystoupení, které připomělo, že sport spojil během těžkého roku tisíce osamocených lidí.

Zdroj: Profimedia

 

Dřevěné kruhy

Po zaznění hymny Kimi Ga Yo, vyvěšení vlajky a minutě ticha následovalo dynamické představení, které vycházelo z tradičního japonského řemesla - tesařství. Taneční výstup desítek umělců byl zakončen sjednocením pěti dřevěných olympijských kruhů.

Zdroj: Profimedia


Zdroj: Profimedia


Související obsah


 

Nástup české olympijské výpravy

Moment pro české fanoušky nejzajímavější. V průvodu 206 zemí přišel čas na českou výpravu, kterou po Národním stadionu vedli vlajkonoši Petra Kvitová a Tomáš Satoranský.

Zdroj: Profimedia

 

U části české výpravy se objevil koronavirus, zatím je nakaženo šest osob, z toho čtyři sportovci. Více v reportáži níže:

Letecká šou

Během zahájení bylo k vidění několik vystoupení, kterým nasadila korunu sestava 1824 na dálku řízených dronů. Létající přístroje nejdříve utvořily desítky metrů nad střechou stadionu logo olympijských her a poté se přeskupily do světélkující planety Země.

Zdroj: Profimedia


Zdroj: Profimedia

 

Zapálení olympijského ohně

Závěrečný moment, na který všichni čekali, a bez kterého olympijské hry nemohou začít. Do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude mít tu čest zakončit putování olympijského ohně. Přes řadu osobností japonského sportu pochodeň k posledním metrům nakonec donesla, k překvapení všech, tenistka Naomi Ósakaová.

Zdroj: Profimedia

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.